Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Krople do oczu na alergie

(10)

Krople do oczu na alergię, wyschnięte oczy i zapalenie spojówek

Oczy są jednym z najbardziej wrażliwych narządów ludzkiego ciała, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Bagatelizowanie jakichkolwiek dolegliwości w ich obszarze, może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi, dlatego wszelkie schorzenia należy konsultować z okulistą. Krople do oczu najczęściej stosuje się w przypadku alergii lub wielogodzinnej pracy przed komputerem. W obu przypadkach preparaty te mogą przynieść ulgę i zabezpieczyć narząd wzroku przed nieprzyjemnymi powikłaniami.

Krople do oczu na uczulenie są pomocne zwłaszcza w okresie intensywnego pylenia traw i drzew, które wzmaga łzawienie i pieczenie oczu. Alergeny zawarte w roślinach przedostają się do oczu i powodują uczucie swędzenia. Kiedy pocierasz oko, rozprowadzasz alergen w okolice oczu i wzmaga się jego aktywność, co powoduje jeszcze intensywniejsze łzawienie i zaczerwienienie oka. Jeśli więc w niektórych miesiącach dolega Ci dokuczliwa alergia oczu, krople powinny zawsze znajdować się w zasięgu ręki. Zapalenie spojówek to kolejna dolegliwość, na którą pomocne mogą okazać się krople do oczu. Przeciwalergiczne preparaty zazwyczaj nie posiadają substancji antybakteryjnych, dlatego warto sięgnąć po krople dedykowane stanom zapalnym oczu.

Jeśli jednak infekcja jest poważna, skonsultuj się z lekarzem, który doradzi, w jaki sposób przeprowadzić leczenie.

Alergia oczu — krople, które pomogą Ci pozbyć się alergenów

Jeśli nie wiesz, jaki preparat na alergię lub niegroźne zapalenie spojówek wybrać, apteka z pewnością jest miejscem, gdzie uzyskasz odpowiedź, co będzie najskuteczniejsze w przypadku Twojej dolegliwości oczu.

Dostępne są różnorodne preparaty, które różnią się formą i działaniem. Najpopularniejsze z nich bez wątpienia są właśnie krople do oczu. Alergia, zapalenie spojówek, podrażnienie oka, czy przesuszona spojówka — to wtedy warto po nie sięgnąć i korzystać z nich regularnie.

Krople do oczu na alergię dbają o higienę oka i pomagają pozbyć się alergenów. Z kolei dolegliwości takie jak zespół suchego oka, pieczenie czy uczucie piasku pod powiekami leczone są zazwyczaj przez krople nawilżające do oczu, które zawierają wyciągi roślinne, np. z borówki, lub inne substancje (m.in. hialuronian sodu) eliminujące uczucie suchości. Krople na czerwone oczy pomagają osobom skarżącym się na widoczne żyłki, zapalenia spojówek i wszelakie problemy, które wymagają wybielenia gałki ocznej.Konieczne jest jednak skonsultowanie przyczyny powstawania zaczerwienień ze specjalistą, ponieważ może być to symptom poważniejszych problemów zdrowotnych.

Zadbaj o odpowiednią higienę oczu

Krople do oczu często mają kompleksowe działanie. Przede wszystkim dbają o higienę oka, przemywając je i nawilżając, tak aby struktura spojówki nie została uszkodzona. Krople na łzawiące oczy z kolei hamują wydzielanie łez i pomagają pozbyć się dokuczliwych alergenów z okolic oka. Czasami jednak pomocne są krople na łzawienie oczu, które mają za zadanie spotęgować wydzielanie płynu. Jest to pomocne na przykład, kiedy ciało obce znajdzie się w oku i trudno jest je wyciągnąć. Intensywne nawilżenie spojówki może przynieść upragnioną ulgę i zapobiec powstaniu stanu zapalnego.

Jednym z powszechnych składników kropli do oczu jest ektoina. To substancja, która nawilża spojówkę i łagodzi ewentualne podrażnienia. Tetryzolina z kolei znana jest ze swoich właściwości zmniejszających zaczerwienienie oka. Przydatna jest przy podrażnieniach spowodowanych dymem, kosmetykami lub suchym powietrzem. Krople do oczu powinny być kosmetykiem znajdującym się nie tylko pod ręką alergików. Dbanie o odpowiednią higienę oka działa profilaktycznie i pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnego uczucia przemęczonych, wyschniętych oczu oraz zaczerwienień, które zapewne często obserwujesz u siebie po całym dniu pracy.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Starazolin Tetryzolini hydrochloridum 0,5 mg/ml, krople do oczu, 2x5 ml

Cena: 8,55 zł

Polcrom 20 mg/ml - lek przeciwalergiczny w postaci kropli do oczu, 2 butelk...

Cena: 6,37 zł

Ektin, krople do oczu, 10 ml

Cena: 23,45 zł

Visine Classic, tetryzolini hydrochloridum, 0,5 mg/ml krople do oczu, roztw...

Cena: 13,28 zł

Allergocrom - krople do oczu, 10 ml

Cena: 6,98 zł

Alectoin, krople do oczu, 10 ml

Cena: 19,48 zł

Allergodil, krople do oczu, 6ml

Cena: 21,56 zł