Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Ubiegnij ból

Leki przeciwbólowe i preparaty na ból

(487)

Każdy z nas, niejednokrotnie doświadczył bólu w różnym natężeniu i z różnych powodów. Ból jest najczęściej oznaką problemu, który napotkał Twój organizm. Niezależnie od tego, czy ból jest wynikiem urazu, przeciążenia podczas ćwiczeń czy przeziębienia – jest on komunikatem, że musisz zareagować.

Czy wiesz jak radzić sobie z bólem?

To jasne, że na każdy rodzaj bólu musisz zastosować odpowiednio dobrane leki przeciwbólowe. Co innego zadziała na ból gardła, co innego na ból głowy, a jeszcze co innego, jeśli wystąpi gorączka. Zastosowane leczenie nie może być wynikiem przypadku. Dlatego leki przeciwbólowe bez recepty dobieraj starannie.

Ból u dzieci

W przypadku dzieci, odpowiednie preparaty zwalczające ból mają zdecydowanie ograniczony zasięg. Młody organizm dopiero buduje swoją odporność, dlatego dzieciom podawaj wyłącznie leki przeznaczone dla najmłodszych. Jeżeli Twoje dziecko nie ma uczulenia, najczęściej stosowanym lekiem na ból bez recepty jest Paracetamol. Zadziała przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. U starszych dzieci możesz rozszerzyć domową apteczkę także o preparaty zawierające Ibuprofen. Nie jest on dozwolony u noworodków ani bardzo małych niemowlaków, ale znajdziesz na rynku leki z Ibuprofenem przeznaczone dla maluchów. Poza działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, Ibuprofen ma także działanie przeciwzapalne.

Jak mogą pomóc leki przeciwgorączkowe?

Choć leki przeciwgorączkowo pozornie nie są związane z bólem, często w swoim składzie zawierają Ibuprofen lub Paracetamol. Dzięki temu mają także także właściwości przeciwbólowe. Jeżeli nieoczekiwanie dotknął Cię ból głowy lub ból zęba, a w swojej apteczce posiadasz tylko „leki przeciwgorączkowe” i nie masz siły udać się do apteki, możesz zastąpić typowe leki przeciwbólowe lekami zwalczającymi gorączkę.

Bóle menstruacyjne

Ból podczas menstruacji jest wynikiem intensywnie obkurczających się mięśni macicy. Takie napięcie wywołuje ból i dyskomfort. Aby złagodzić te objawy, na bóle menstruacyjne stosuje się leki rozkurczowe.

Migrena, ból zęba, ból zatok

Migrenowe bóle głowy są często mylone z bólem wywołanym stanem zapalnym zatok. A stan zapalny zatok może zostać pomylony z bólem zęba. Ból wywołany stanem zapalnym zatok może być umiejscowiony zarówno w okolicach oka, jak też w okolicach szczęki. Do każdego z tych trzech schorzeń zastosuj inny rodzaj leków. Zwiększysz wówczas swoją szansę na szybkie pozbycie się dyskomfortu. W każdym z wymienionych schorzeń, zastosowane leki szybko zwalczające ból, powinny przynieść oczekiwany efekt. W przypadku bólu głowy, pomocne okażą się też plastry chłodzące, które obkurczają naczynia krwionośne.

Ból pleców, mięśni i stawów

Wyżej wymienione rodzaje bólu, nie są jedynymi. Ból może występować także w tkankach miękkich czy w kręgosłupie. Na ból mięśni, ból stawów czy bóle kręgosłupa, możesz z powodzeniem zastosować maść lub żel na ból Skuteczne są także plastry rozgrzewające. Ich działanie dociera nawet do głębokich partii mięśni, pobudzając krążenie krwi i łagodząc ból.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid Lista
Poprzednia Strona 1 z 12

Boiron DAPIS, żel, 40 g

Cena: 13,99 zł

Dermatol - puder leczniczy, 2 g

Cena: 1,99 zł

Biszolin, balsam mineralny z biszofitem, 190 g

Cena: 33,15 zł

Apap 500 mg, tabletki powlekane, 100 szt.

Cena: 26,17 zł

APAP - lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, 24 tabletek

Cena: 8,02 zł

Hascosept, 1,5 mg/g roztwór do stosowania w jamie ustnej ( Benzydamini hydr ...

Cena: 10,59 zł

Diclac LipoGel - liposomalny żel przeciwzapalny i przeciwbólowy, 100g

Cena: 14,16 zł

Paracetamol farmina, Paracetamolum 50 mg, 10 czopków

Cena: 4,79 zł

Nurofen dla dzieci, 60 mg Ibuprofenum, 10 czopków

Cena: 11,12 zł

Nurofen dla dzieci Forte Truskawkowy, 100 ml

Cena: 19,94 zł

Efferalgan 80 mg Paracetamolum , 10 czopków doodbytniczych

Cena: 6,27 zł

Activplast Termo, plastry rozgrzewające, 10 sztuk

Cena: 27,99 zł

Ibum, 100mg/5 ml, zawiesina doustna o smaku bananowym, 130 g

Cena: 12,19 zł

Ibuprom MAX Sprint, 400 mg, 20 kapsułek miękkich

Cena: 11,23 zł

Diagnostic NC 300, bezdotykowy termometr cyfrowy na podczerwień, 1 szt.

Cena: 87,65 zł

Ketesse 25, lek przeciwbólowy, 25 mg, 10 tabletek powlekanych

Cena: 6,98 zł

Ibufen Baby, 125 mg,, 5 czopków

Cena: 7,99 zł

Paracetamol Hasco, 120mg/5ml, zawiesina doustna, smak pomarańczowy, 150 g

Cena: 7,19 zł