Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Ból mięśni i stawów - przeciwbólowe maści i żele

(244)

Przyczyn występowania bólu mięśni i stawów może być naprawdę wiele. Czasami ból występuje w wyniku urazu, czasami mogą to być choroby mięśni, a czasami zwykłe zakwasy. Mięśni używasz na co dzień, dlatego moment, w którym zaczynasz doświadczać bólu, jest znacznym utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu.

Bóle stawów

Mimo, że poszczególne stawy w Twoim organizmie różnią się swoją rolą, to zadaniem każdego z nich jest łączenie ze sobą kości w narządzie ruchu. Stawy są zatem niezbędne do sprawnego funkcjonowania. Bolące stawy są więc znacznym utrudnieniem. Jak sobie z tym poradzić?

 

Choć przyczyn bólu stawów może być wiele, to często pomocne okazują się dostępne bez recepty leki na stawy. Zarówno na ból stawów biodrowych, jak też na ból stawu skokowego, ulgę przyniosą maści przeciwbólowe. To jednak nie jedyna forma zwalczania bólu stawów. Jako alternatywę możesz zastosować żel na bóle stawów, a także maść rozgrzewającą. Jej formuła sprawia, że preparat ma intensywne i szybkie działanie.

 

Na choroby mięśni lub wystąpienia stanów zapalnych, jak np. stan zapalny kolana, przeznaczone są tabletki na stawy. Ich działanie nie tylko uśmierzy ból, ale także pomoże w szybszym zwalczeniu choroby oraz powrocie do formy i pełnej sprawności.

Ból mięśni

Przeciążenie mięśni, wbrew pozorom, może wystąpić w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport regularnie czy prowadzisz raczej spokojny tryb życia, Ty także możesz doświadczyć bólu mięśni, np. w wyniku przeciążenia. Może do niego dojść podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności, choćby podczas noszenia cięższych niż zwykle, zakupów. Na tak niespodziewane okoliczności, zawartość Twojej domowej apteczki powinna obejmować maść przeciwbólową lub żel przeciwbólowy.

 

Bywa jednak, że typowa maść przeciwbólowa nie wystarcza. Na silne lub wyjątkowo uporczywe bóle mięśni, skuteczniejsza może okazać się maść dla sportowców. Jest to preparat o nieco silniejszym działaniu, dedykowany osobom, które wykazują intensywną aktywność fizyczną, przez co częściej narażone są na urazy i bóle mięśni.

Ból mięśni i stawów to kłopotliwa dolegliwość, która może powodować trudności z poruszaniem się i w związku z tym, mieć niekorzystny wpływ na jakość życia. Ból mięśni i stawów wywołuje wiele czynników. W zależności od powodu jego wystąpienia, będzie miał też różne nasilenie oraz zostaną zastosowane inne metody leczenia.

Ból mięśni i stawów spowodowany urazem

Urazy mechaniczne, spowodowane stłuczeniem lub zwichnięciem, są dość częstymi sytuacjami, wywołującymi ból. Zwichnięty staw skokowy lub kolanowy utrudnia swobodne poruszanie się i nierzadko konieczna jest całkowita rezygnacja z chodzenia, przynajmniej na jakiś czas. Poza oszczędnym trybem życia, lekarz może zalecić Ci również przyjmowanie właściwych środków, wspomagających regenerację. Mogą być to leki na stawy kolanowe, leki na stawy skokowe lub niesterydowe leki przeciwzapalne na stawy. Każdy z nich, dostępny jest bez recepty w naszej aptece.

Ból mięśni wywołany nadmiernym wysiłkiem

Długotrwały i forsowny trening? Ciężka praca fizyczna? Taki rodzaj aktywności również może powodować bóle mięśni i stawów. Szczególnie u osób, których układ ruchu nie jest przyzwyczajony do długiego i nadmiernego wysiłku.
Podczas wysiłku fizycznego włókna mięśniowe ulegają uszkodzeniu, co powoduje ból. Dolegliwości potęgowane są  podwyższonym stężeniem kwasu mlekowego w mięśniach. W takich przypadkach pomocna jest maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, która łagodzi uczucie bólu. Oprócz maści, specjalista może polecić Ci również leki na mięśnie, które przyspieszą powrót do sprawności.

Reumatyzm

Pojęcie reumatyzmu obejmuje wiele jednostek chorobowych, które powodują ból stawów. Dokładna przyczyna bólu powinna zostać zdiagnozowana przez lekarza, który następnie przygotuje plan leczenia.
W leczeniu objawowym stosowane są leki na reumatyzm, które łagodzą ból oraz stany zapalne. Miejscowo na stawy najczęściej stosowanym środkiem jest maść przeciwzapalna i przeciwbólowa.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid Lista
Poprzednia Strona 1 z 7

Biszolin, balsam mineralny z biszofitem, 190 g

Cena: 33,14 zł

Apap 500 mg, tabletki powlekane, 100 szt.

Cena: 25,84 zł


Diclac LipoGel - liposomalny żel przeciwzapalny i przeciwbólowy, 100g

Cena: 14,79 zł

Ibuprofen Aflofarm 200 mg, 20 tabletek drażowanych

Cena: 3,40 zł

Activplast Termo, plastry rozgrzewające, 10 sztuk

Cena: 27,99 zł

Ibuprom MAX Sprint, 400 mg, 20 kapsułek miękkich

Cena: 11,15 zł

Reumelox, 7,5 mg, tabletki, 20 szt.

Cena: 8,29 zł

Naproxen Emo, 10%, żel, 55 g

Cena: 6,88 zł

Ibum - żel przeciwbólowy i przeciwzapalny, 100 g

Cena: 13,96 zł

Dexak, 25 mg, lek przeciw bólowi mięśni i zębów, 30 tabletek powlekanych

Cena: 22,85 zł

Pyramidon 500 mg + 300 mg + 200 mg, proszek musujący, 10 saszetek

Cena: 7,97 zł

Ibalgin Maxi, 400 mg, 24 tabletki powlekane

Cena: 9,42 zł

Prel Red, plastry rozgrzewające na okolice pleców i karku, 3 sztuki

Cena: 9,99 zł

Metafen, lek przeciwbólowy, 50 tabletek

Cena: 15,89 zł

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę, 95 ml

Cena: 8,59 zł

Moilec, 7,5 mg, lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, 10 tabletek

Cena: 4,99 zł

Naklofen Top, lek przeciwbólowy w żelu, 60 g

Cena: 11,79 zł

Końska Maść rozgrzewająca, 350 g

Cena: 16,64 zł

Aleve, lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, 12 tabletek powlekanych

Cena: 9,74 zł

Maść Borowinowa, lek stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, 60 g

Cena: 17,88 zł

Ibuprom RR, lek przeciwbólowy, 24 tabletki

Cena: 11,27 zł

Krauterhof, żel z diabelskim pazurem, 250 ml

Cena: 11,59 zł

Paracetamol Aflofarm, 500 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 20 tab ...

Cena: 3,79 zł

Veral, żel o działaniu przeciwzapalnym, 55 g

Cena: 8,44 zł

Extra Strong, balsam rozgrzewający, bezzapachowy, 40 ml

Cena: 11,49 zł

Paracetamol Farmina, 500 mg, lek przeciwbólowy, 10 czopków

Cena: 3,69 zł

Końska Maść Rozgrzewająca, żel, 250 ml

Cena: 14,97 zł

Końska Maść, maść rozgrzewająca, 250 ml

Cena: 11,83 zł

Panadol, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 12 tabletek

Cena: 3,99 zł

Nurofen Ultima, 12 tabletek powlekanych

Cena: 7,26 zł

Dolgit, krem, 100 g

Cena: 17,92 zł

Neurotynox, suplement diety, 30 tabletek

Cena: 22,88 zł

Naxii, lek przeciwbólowy, 10 tabletek

Cena: 5,87 zł

Meloxicam Adamed, 7,5 mg, lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, 10 tabletek

Cena: 4,76 zł

Paracetamol Biofarm, 0,5 g, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 10 table ...

Cena: 2,44 zł

Page