Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Ubiegnij ból

Ból zatok - leki na chore i zatkane zatoki

(9)

Podczas przeziębienia lub grypy często towarzyszy Ci intensywny katar. Z reguły trwa on ok. 7 dni. Jeśli jednak nie zadbasz należycie o swoje zdrowie i nie doleczysz infekcji, może dojść do zapalenia zatok. Chore zatoki dają charakterystyczne i jednocześnie uciążliwe objawy. Zaczynasz odczuwać ból głowy przy pochylaniu, często także w okolicach szczęki zwłaszcza, jeżeli zapalenie objęło także zatoki szczękowe. Rzadka przy przeziębieniu wydzielina z nosa, staje się gęsta i trudniejsza do usunięcia. W takich sytuacjach staje się niemal pewne, że stosowane dotychczas sposoby leczenia, musisz skierować ściśle na leczenie zapalenia zatok.

Leczenie zatok

Sposobów na chore zatoki jest wiele i stosuje się je w zależności od nasilenia choroby. Niezależnie jednak, czy dotknęło Cię zapalenie zatok przynosowych, czy objęło ono zatoki czołowe, na zatokowy ból głowy skuteczne mogą okazać się leki na zatoki. Tabletki na zatoki dostępne są w naszej aptece internetowej. Stosowane są przy łagodnych stanach zapalnych. To grupa leków niesteroidalnych i ukierunkowanych na bakterie, wywołujące właśnie zapalenie zatok. Jednocześnie zwalczają gorączkę oraz występujący ból zatok. Leczenie zatok powinno objąć także ułatwienie pozbycia się wydzieliny. Gdy jest ona gęsta, jak ma to miejsce podczas choroby zatok, pomocne będą krople do nosa na zatoki. Skutecznie rozrzedzą wydzielinę i ułatwią jej odprowadzenie, przynosząc ulgę i ułatwiając oddychanie.

Co wybrać na zatoki dla dzieci?

Podczas zapalenia zatok u dzieci zastosowane leczenie powinno być inne niż w przypadku dorosłych. Zwykłe tabletki na zatoki, jakie przyjmiesz dla siebie, dla dziecka mogą okazać się zbyt silne lub mieć nieodpowiedni dla dziecięcego organizmu skład. Ostre zapalenie zatok może wymagać przyjęcia antybiotyków, które każdorazowo zleca lekarz. Jednak przy łagodnym zapaleniu zatok u dzieci możesz zastosować inhalacje i krople na zatoki, dedykowane dzieciom. Bezpieczną inhalację przy zapaleniu zatok u dzieci przygotujesz stosując zwykłą sól fizjologiczną o odpowiednim stężeniu.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid List

Acatar Complex tabletki 28 szt.

Cena: 17,25 zł

Acatar Complex, suplement diety, 56 tabletek

Cena: 27,69 zł

Panadol, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 12 tabletek

Cena: 3,95 zł

Paracetamol Aflofarm, 500 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 20 tab ...

Cena: 3,69 zł

Paracetamol Biofarm, 0,5 g, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 10 table ...

Cena: 1,79 zł

Paracetamol Farmina, 500 mg, lek przeciwbólowy, 10 czopków

Cena: 3,55 zł