Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Antybakteryjne płyny do higieny intymnej dla kobiet i mężczyn

(45)

Jaki powinien być dobry płyn do higieny intymnej?

Higiena okolic intymnych to bardzo prozaiczna, ale też bardzo istotna kwestia, która ma duży wpływ na nasze zdrowie. Codzienna higiena miejsc intymnych zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień i infekcji, również tych na tle grzybiczym. Choć częściej mówi się o niej w kontekście kobiet, jest ona równie istotna u płci męskiej i nie powinna być nigdy lekceważona. Mężczyźni w takim samym stopniu jak kobiety narażeni są na wszelkiego rodzaju infekcje, stany zapalne oraz podrażnienia miejsc intymnych.

 

Dbanie o higienę intymną jest istotne dla obu stron również dlatego, że wiele infekcji przekazywanych jest właśnie drogą płciową. Dbanie o higienę własną pozwala jednocześnie chronić partnerkę lub partnera przed nieprzyjemnymi infekcjami. Jednak higiena okolic intymnych wymaga stosowania właściwie dobranych kosmetyków. W pielęgnacji i higienie miejsc intymnych istotnym czynnikiem jest pH, który musi posiadać kwaśny odczyn.

 

Środowisko okolic intymnych ma odczyn kwaśny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest on niezbędny do zachowania prawidłowej mikroflory bakteryjnej oraz eliminacji szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki temu rozwój chorób jest znacznie trudniejszy. Dlatego dobry płyn do higieny intymnej powinien mieć pH w okolicach 3,4 - 4,5. Większość uniwersalnych mydeł, czy żeli pod prysznic posiada znacznie wyższe pH, co naraża nas na rozwój grzybiczych infekcji i niszczy naturalną florę bakteryjną okolic intymnych. Dlatego tak ważne jest, aby żel do higieny intymnej nie był wybierany przypadkowo.

 

Żel do higieny intymnej dla kobiet i mężczyzn

 

Nie bez znaczenia więc pozostaje sposób higieny i kosmetyki, jakich używasz. Płyn do higieny intymnej dostępny w aptece lub w specjalistycznych drogeriach został opracowany zgodnie z potrzebami tych okolic. Potrzeby te jednak różnią się między sobą w przypadku kobiet i mężczyzn. Żel do higieny intymnej dla kobiet jest znacznie delikatniejszy. Kobiety mają łagodną skórę, która bardziej narażona jest na podrażnienia, dlatego większość płynów zawiera wyciągi z rumianku, i aloesu. Te rośliny znane są ze swoich właściwości kojących i łagodzących. Żel do higieny intymnej dla mężczyzn również posiada składniki łagodzące oraz te, które dbają o odpowiedni kwaśny odczyn pH. Mężczyźni szczególnie powinni zadbać o higienę okolic intymnych, ponieważ ich skóra jest grubsza oraz posiada więcej gruczołów potowych, które wytwarzają środowisko przyjazne dla rozwoju bakterii i grzybów.

 

Większe owłosienie miejsc intymnych również ma znaczenie dla higieny oraz ryzyka tworzenia się infekcji. Panowie też częściej uprawiają sport i wysiłek fizyczny, który dodatkowo potęguje produkcję potu na całym ciele. Zwykłe żele do mycia niestety nie są w stanie zadbać ani o odpowiednie pH miejsc intymnych, ani też nie posiadają żadnego działania przeciwgrzybicznego. Dlatego warto sięgać po żele, płyny, oraz emulsje do higieny intymnej, które dostępne są w aptekach oraz niektórych drogeriach.

 

Co powinien zawierać żel do higieny intymnej?

 

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych ma duże znaczenie. Błony śluzowe pokryte są naturalną warstwą wydzieliny, która ma za zadanie ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami. Płyny do higieny intymnej powinny być stosowane z umiarem, ponieważ mimo ich odpowiednio skomponowanego składu, oprócz zanieczyszczeń, zmywają również naturalną warstwę wydzieliny. Ważne jest jednak, aby płynów do higieny intymnej nie zastępować zwykłym mydłem lub żelem pod prysznic przeznaczonym do pielęgnacji całego ciała, gdyż mają one inne pH i mogą zakłócać naturalne środowisko okolic intymnych oraz wysuszać je.

 

Zarówno żel dla kobiet ,jak i żel do higieny intymnej dla mężczyzn często posiada w składzie alantoinę, która odpowiedzialna jest za łagodzenie delikatnych podrażnień i działa przeciwzapalnie. Innym częstym składnikiem jest kwas mlekowy, który posiada antybakteryjne działanie na skórę. Odbudowuje także odpowiednie pH skóry i dba o utrzymanie kwaśnego odczynu okolic intymnych. Przed wyborem odpowiedniego kosmetyku, warto sprawdzić, jaki skład ma nasz ulubiony płyn do higieny intymnej. Przeciwgrzybiczy efekt stosowania danego kosmetyku jest bardzo istotny, zwłaszcza dla osób ze skłonnościami do różnego rodzaju infekcji okolic intymnych. Profilaktyczne działanie pomoże zapobiec tworzeniu się stanów zapalnych oraz rozwojowi grzybów. Warto więc zapytać farmaceuty lub sprawdzić na stronie internetowej apteki online, czy kosmetyk, który stosujemy posiada działanie chroniące przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Provag, emulsja do higieny intymnej, 150 ml

Cena: 12,86 zł

Iladian 40+, żel do higieny intymnej, 180 ml

Cena: 10,88 zł

Biały Jeleń, hypoalergiczny żel do higieny intymnej kora dębu, 500 ml

Cena: 7,33 zł

Ziaja Intima, kremowy płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym, 500 ml

Cena: 7,14 zł

Iladian, żel do higieny intymnej, 180 ml

Cena: 10,95 zł

LaciBios Femina Protecta, żel do higieny intymnej, pH 3,5,, 150 ml

Cena: 13,29 zł

Lactacyd Pharma, płyn ginekologiczny ochronny, 250 ml

Cena: 15,60 zł

PlivaFem F żel do higieny intymnej, 100 ml

Cena: 18,92 zł

Oni.sh men, żel do higien intymnej dla mężczyzn, 180 ml

Cena: 19,21 zł

Ziaja Intima, płyn do higieny intymnej, konwalia, 500 ml

Cena: 6,74 zł

Lactacyd Pharma, płyn ginekologiczny przeciwgrzybiczy, 250ml

Cena: 18,54 zł

Iladian Pregna, żel do higieny intymnej, 180 ml

Cena: 11,45 zł

Lactacyd Pharma, płyn ginekologiczny łagodzący, 250 ml

Cena: 18,19 zł

Sylveco, łagodny żel do higieny intymnej, 300 ml

Cena: 15,16 zł

Ziaja intima, kremowy płyn do higieny intymnej z kwasem hialuronowym, 500 m...

Cena: 6,97 zł

Lactacyd Pharma, płyn ginekologiczny nawilżający, 250 ml

Cena: 18,69 zł

Plivafem B, żel do higieny intymnej, 100 ml

Cena: 18,39 zł

Ziaja Med, nawilżający płyn do higieny intymnej, 200 ml

Cena: 6,34 zł

Vianek, nawilżający żel do higieny intymnej, 300 ml

Cena: 13,98 zł

Ziaja Intima, płyn do higieny intymnej z korą dębu o działaniu sciągającym,...

Cena: 6,95 zł

Lactacyd Pharma, płyn ginekologiczny ultra-delikatny, 250 ml

Cena: 18,19 zł

Ziaja Intima, płyn do higieny intymnej, brzoskwinia, 500 ml

Cena: 6,24 zł

Ziaja Intima, płyn do higieny intymnej, rumianek, 500 ml

Cena: 6,68 zł

ZIAJA INTIMA, nagietek, płyn do higieny intymnej, 500 ml

Cena: 6,89 zł

Vianek, kojący żel do higieny intymnej, 300 ml

Cena: 17,25 zł

Ziaja Intima, płyn do higieny intymnej dla młodych dziewcząt, mniszek lekar...

Cena: 7,10 zł

Femma Everyday Ultra Soft, płyn do higieny intymnej, 150 ml

Cena: 14,25 zł

Lacibios Femina, żel do higieny intymneej, 30 ml

Cena: 10,87 zł