Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Akcesoria do pielęgnacji stóp

(11)

Akcesoria do stóp − kiedy ich używać?

Stopy są jedną z tych partii Twojego ciała, którym została przypisana wyjątkowo ważną funkcja. Pełnią one bowiem rolę stabilizatora ruchu, który umożliwia Ci między innymi zachowanie równowagi i swobodne poruszanie się. Ze względu na to, są w niemal stałym użytkowaniu. Zasługują więc na właściwą pielęgnację, aby mogły spełniać swoją funkcję bez ograniczeń.
Skóra stóp podatna jest na rogowacenie. Na stopach też, częściej, niż na dłoniach czy innych częściach ciała, tworzą się tzw. modzele, wynikające z długotrwałego, regularnego lub silnego ucisku na ich dane partie. Dlatego warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację.

W tym celu ważne jest regularne usuwanie martwego naskórka ze stóp. Częstą przypadłością przy narastającym, suchym, zrogowaciałym naskórku są pękające pięty. Regularne ścieranie martwego naskórka za pomocą odpowiednich akcesoriów, takich jak np. pilnik do stóp czy tarka do stóp, możesz temu zapobiec i cieszyć się zdrowymi i gładkimi piętami przez cały rok.

Akcesoria do pielęgnacji stóp pomogą Ci także w zwalczeniu problemu wrastających paznokci.
O zdrowe stopy warto dbać nie tylko w sezonie letnim, kiedy odsłaniasz stopy w sandałkach. Warto regularnie pielęgnować stopy przez cały rok. Szczególnie w zimie możesz mieć problem z dodatkowym rogowaceniem skóry na stopach przez suche powietrze i zimno.

Zestaw do pielęgnacji stóp − co wybrać?

Istnieje wiele produktów do stóp, które w znacznym stopniu ułatwią przywracanie i podtrzymywanie ich dobrej kondycji. Do wyboru masz różne formy oraz postaci akcesoriów do pielęgnacji stóp, takich jak np. pumeks wulkaniczny. Gdzie kupić takie zestawy do pielęgnacji stóp? Specjalistyczne akcesoria do złuszczania naskórka na stopach z pewnością znajdziesz między innymi w aptece.
Są to między innymi:

 • Tarki do usuwania zrogowaceń
 • Pilniki do stóp manualne oraz elektroniczne pilniki do stóp

Różne rodzaje manualnych pumeksów do stóp takie, jak:

 • pumeks wulkaniczny
 • pumeks naturalny
 • pumeks do pięt
 • pumeks do stóp
 • pumeks kosmetyczny
 • naturalny pumeks wulkaniczny

oraz urządzenia elektryczne do pielęgnacji stóp, a wśród nich:

 • elektryczny pumeks do pięt
 • elektryczne pilniki do pięt
 • elektryczny pilnik do stóp
 • elektryczne pilniki do paznokci

To, jaki produkt wybierzesz uzależnione jest od potrzeb Twoich stóp oraz Twojej wygody. Akcesoria do pielęgnacji stóp mogą mieć różną strukturę i być wykonane z różnych materiałów, takich jak naturalny pumeks wulkaniczny czy drobinki diamentów.

Tarka do stóp, pilnik do stóp, maszynka do stóp − jak działają?

Każde z akcesoriów do stóp ma jeden cel: usunąć zrogowaciały naskórek. Warto usuwać go ze stóp nie tylko wtedy, kiedy masz problem z nadmiernym rogowaceniem stóp, ale także prewencyjnie. Jak często używać tych produktów? Wszystko zależy od potrzeb Twojej skóry i tego jak szybko rogowacieje Twój naskórek. Niektórzy będą potrzebować złuszczania naskórka nawet 2 razy w tygodniu, a innym wystarczy taki zabieg raz na 2 tygodnie.

A jak działają tarka do stóp, pilnik do stóp czy maszynka do stóp? Akcesoria te złuszczają naskórek za zasadzie mechanicznego zdzierania skóry. W przypadku pumeksu wulkanicznego usuwanie naskórka najlepiej wykonywać na mokro, to znaczy po kilku minutowym wymoczeniu stóp. Inne akcesoria, takie jak elektryczna tarka do stóp może stosować zarówno na mokro, jak i na sucho.

Po domowym pedicure warto zabezpieczyć stopy kremem nawilżającym lub regenerującym w zależności od tego, jakie potrzeby mają Twoje stopy.

Jeżeli masz problem z wrastającymi paznokciami, możesz także zastosować płyn na wrastające paznokcie. Preparaty tego typu mogą łagodzić ból towarzyszący wrastającym paznokciom, a także zmiękczają płytkę paznokcia i skórek wokół niego.

Zadbane stopy to nie tylko estetyka. To również komfort na co dzień, a także zdrowie Twoich stóp. Regularna pielęgnacja minimalizuje ryzyko powstawania bolesnych odcisków oraz pękania grubej, zrogowaciałej skóry. Dbałość o usuwanie obumarłego naskórka przy jednoczesnym nawilżaniu skóry stóp z całą pewnością poprawi ich ogólną kondycję.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

TO - płyn na wrastające paznokcie, 15ml

Cena: 8,87 zł

SCHOLL Velvet Smooth Elektroniczny pilnik do stóp+Scholl Velvet Smooth+głow...

Cena: 111,39 zł

Scholl velvet smooth głowice gruboziarniste i delikatnie wygładzające 2 szt...

Cena: 44,98 zł

Scholl Velvet Smooth - elektroniczny system do pielęgnacji paznokci

Cena: 129,99 zł

SCHOLL Velvet Smooth wymienne głowice do elektrycznego pilnika "Wet&Dry", 1...

Cena: 58,64 zł

Scholl velvet smooth głowice drobnoziarniste (micralumina) wymienne obrotow...

Cena: 43,77 zł

Scholl Velvet Smooth, różowy, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami d...

Cena: 99,89 zł

Scholl Velvet Smooth, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów...

Cena: 98,99 zł

Scholl Velvet Smooth wet&dry rechargeable foot file - elektryczny pilnik do...

Cena: 140,07 zł

Scholl, zestaw na wzrastające paznokcie, 1 sztuka

Cena: 65,99 zł