Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Plastry na odciski i haluksy

(15)

Odciski na to płaskie skupiska zrogowaciałego naskórka. Powstają w wyniku długotrwałego ucisku i tarcia. Mogą być także wywołane nieprawidłowym chodem.

Odciski są nieestetyczne i powodują ból. Należy je leczyć. Niepodejmowanie działań mających na celu eliminację odcisków powoduje, że problem może trwać latami.

Halluksy to popularna nazwa deformacji stopy. Polega ona na skierowaniu dużego palca w stronę pozostałych, a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym. Schorzenie to jest najczęściej wywołana czynnikami genetycznymi. Jednak nieodpowiednie dbanie o stopy może powodować pogłębianie się deformacji lub nawet ją wywołać.

Na halluksy bardziej narażone są kobiety. Ma to związek ze specyficzną budową kobiecej stopy oraz z faktem, że panie chodzą w butach na obcasach.

Leczenie odcisków i halluksów

Choć są to dwa zupełnie różne schorzenia to mają część wspólną. Dolegliwościom wywoływanym przez odciski i halluksy można przeciwdziałać stosując plastry lub wkładki ortopedyczne.

Plastry na odciski mają za zadanie chronić odciski przed otarciami i nieprzyjemnym uciskiem. Zmniejszają ból wywoływany przez zrogowaciały naskórek. Dodatkowo chronią obszar odcisku przez czynnikami zewnętrznymi i w ten sposób zapobiegają ewentualnym zakażeniom.

Plastry na halluksy powodują zmniejszenie tarcia i ucisku halluksa na obuwie. Dzięki temu ograniczone jest uczucie bólu. Dodatkowo plastry pokryte są warstwą żelu, który przynosi dodatkową ulgę. Natomiast wkładki na haluksy mają za zadanie wymuszenie prawidłowego nacisku stopy na podłoże. Dzięki temu zapobiegają dalszemu postępowi deformacji i poprawiają komfort poruszania się.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Compeed, plastry na odciski, średnie, 10 plastrów

Cena: 12,79 zł

Plaster na odciski, 4 szt.

Cena: 3,68 zł

Scholl, Wodoodporn plastry na odciski, 8 szt.

Cena: 10,44 zł

Compeed plastry na pęcherze, średnie, 5 plastrów

Cena: 12,66 zł

Salvequick corn, plastry na odciski, 6 szt.

Cena: 4,37 zł

Scholl 2w1 Ekspresowy aplikator na odciski, 1 ml

Cena: 28,59 zł

Compeed plastry na pęcherze, wąskie, 6 plastrów

Cena: 12,21 zł

Compeed, plastry na odciski, między palcami, 10 plastrów

Cena: 11,48 zł

Compeed plastry na zwyrodnienienia kostne ( Halluksy ), średnie, 5 plastrów

Cena: 15,19 zł

Compeed plastry na odciski między palcami, 6 plastrów

Cena: 14,82 zł