Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Plastry do stóp - na odciski i zrogowacenia

(12)

Odciski to przykład powszechnego dolegliwości, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Wywoływane są przez uporczywy nacisk na powierzchnię stopy lub długotrwałe tarcie. Najczęstszą ich przyczyną jest noszenie niedopasowanego obuwia.

Odciski są efektem nadmiernie narastającego naskórka, który z czasem obumiera. Na stopie powstaje wtedy bolesna i nieestetyczna narośl.

Odciski mogą się pojawiać na całej powierzchni stopy. Często powstają na zakończeniach palców lub między nimi.

Jak leczyć odciski?

W leczeniu odcisków najlepiej sprawdzają się plastry. Ich działanie polega na ograniczeniu kontaktu pomiędzy obuwiem, a częścią stopy, na której powstał odcisk. Zmniejszenie ucisku i tarcia przynosi ulgę i sprawia, że powierzchnia objęta uciskiem nie powiększa się. Plastry pokryte są substancją żelową o działaniu przeciwbólowym, która powoduje zmniejszenie dyskomfortu przy poruszaniu się.

Dodatkowo plastry chronią ranę przed zabrudzeniami, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstania stanu zapalnego lub zakażenia. Nawilżają chroniona powierzchnię, co przyspiesza proces leczenia.

Jaki produkt wybrać?

Podstawowym kryterium doboru plastrów powinna być wygoda stosowania. Na rynku dostępne są produkty, które można stosować na różne części stopy. Na przykład plastry na odciski między palcami mają specjalny kształt, dzięki czemu dopasowują się do anatomicznej budowy stóp.

Wodoodporne plastry na odciski mogą być stosowane przez osoby aktywne, a także miłośników pływania. Ich kształt sprawia, że doskonale przylegają do chronionej powierzchni. Natomiast właściwości wodoodporne ograniczają ryzyko odklejania się plastrów pod wpływem wody.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Compeed, plastry na odciski, średnie, 10 plastrów

Cena: 12,79 zł

Plaster na odciski, 4 szt.

Cena: 3,81 zł

Scholl, Wodoodporn plastry na odciski, 8 szt.

Cena: 10,44 zł

Salvequick corn, plastry na odciski, 6 szt.

Cena: 4,37 zł

Compeed, plastry na pęcherze mix, 5 szt.

Cena: 14,52 zł

Compeed, plastry na zrogowacenia, średnie, 6 plastrów

Cena: 13,97 zł

Compeed Extreme plastry na pęcherze, medium, 5 plastrów

Cena: 14,69 zł

Compeed, plastry na odciski, między palcami, 10 plastrów

Cena: 11,72 zł

Compeed, nawilżające plastry na odcisku, 1,7x5,7 cm, 6 sztuk

Cena: 14,23 zł

Compeed plastry na zwyrodnienienia kostne ( Halluksy ), średnie, 5 plastrów

Cena: 15,19 zł

Compeed plastry na odciski między palcami, 6 plastrów

Cena: 14,84 zł