Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Profesjonalne preparaty na odleżyny

(19)

Odleżyny są uporczywymi i niebezpiecznymi dla zdrowia stanami zapalnymi skóry. Powstają w wyniku długotrwałego przebywania w pozycji leżącej i dotyczą najczęściej osób, u których niemożliwe jest poruszanie się i wstawanie z łóżka.
Chorzy, zmuszeni do leżenia, wymagają szczególnej opieki. Troską należy otoczyć również ich skórę. Odleżyny charakteryzują się szybkim postępowaniem stanu zapalnego. W pierwszym etapie skóra robi się zaczerwieniona. To sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania, aby zapobiec rozwojowi stanu zapalnego, który może doprowadzić do obumarcia uszkodzonej tkanki oraz zakażenia. Pomocne są wówczas profesjonalne preparaty na odleżyny. Maść lub spray na odleżyny zatrzymają rozwój choroby i utworzą na skórze warstwę ochronną, zapobiegając jej uszkodzeniu.
Jeżeli w wyniku odleżyn doszło już do bolesnych ran, bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem oraz regularna zmiana opatrunków i oczyszczanie uszkodzonej skóry. Aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się odleżyn, w pielęgnacji stosowane są plastry na odleżyny oraz preparaty pomagające przy odleżynach takie, jak np. zasypka na odleżyny.
Bardzo ważne, w profilaktyce odleżyn, jest codzienne, bardzo dokładne oglądanie skóry chorego. Ponieważ choroba potrafi zaostrzyć się nawet w ciągu kilku godzin, podjęcie odpowiednich kroków zapobiegających jej rozwojowi jest niezwykle istotne i czas gra tutaj wyjątkowo ważną rolę.
Jeżeli nie masz pewności, jak prawidłowo wykonać opatrunki na odleżyny lub który preparat, spośród dostępnych w naszej aptece wybrać, zapytaj o bezpłatną poradę naszego eksperta.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Balsam Szostakowskiego, 100 g

Cena: 24,65 zł

Sudocrem, krem antyseptyczny, 125 g

Cena: 16,69 zł

Sudocrem, krem antyseptyczny, 250 g

Cena: 30,62 zł

Maść propolisowa 7%, 20 g

Cena: 8,95 zł

Ziaja, dermatologiczna baza z tlenkiem cynku, 80 g

Cena: 6,98 zł

CutisHelp Defekt, Maść Konopna kojąco-regenerująca, 50 ml

Cena: 34,39 zł

Bepanthen Plus antyseptyczny krem ( Dexoanthenolum 50 mg + Chlorhexidini hy...

Cena: 16,89 zł

Alezin, maść na odleżyny, otarcia i odpażenia skóry, 50g

Cena: 11,01 zł

Seni Care, krem ochronny do ciała, tlenek cynku & sinodor, 200 ml

Cena: 11,48 zł

Seni Care, krem ochronny do ciała, arginina i sinodor, 200 ml

Cena: 12,43 zł

Tena Zinc Cream, krem łagodzący z cynkiem, 100 ml

Cena: 8,96 zł

Sudocrem, krem ochronny, 400 g

Cena: 34,28 zł