Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i kosmetyki do pielęgnacji biustu i brodawek sutkowych dla kobiet karmiących piersią

(10)

Pielęgnacja biustu - Ciąża bez wątpienia ma wpływ na zmiany w całym Twoim ciele. Nie pozostaje obojętna również dla biustu zwłaszcza w okresie laktacji i karmienia piersią. Przez całą ciążę Twój biust przygotowuje się do ważnej roli, którą po porodzie będzie pełnił przez przynajmniej kilka miesięcy. W tym okresie możesz odczuwać spory dyskomfort ze strony biustu. Warto zadbać o poprawę jego kondycji, aby zminimalizować uboczne skutki karmienia piersią.

Podrażnione brodawki

Jeśli po raz pierwszy zostałaś mamą, karmienie noworodka to nowość nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego ciała. Jeśli to Twoje kolejne dziecko nie oznacza, że Twój biust, nauczony doświadczeniami z poprzedniej ciąży, przywykł do roli, jaką będzie teraz pełnił. Skóra piersi oraz brodawki sutkowe, z całą pewnością odzwyczaiły się już od silnego napięcia, wypełnionych kanałów mlekowych i ciągłego podrażniania brodawek.

To naturalne, że po jakimś czasie możesz zacząć odczuwać dyskomfort, a nawet ból, gdy kolejny raz przystawiasz malucha do piersi, a Twoje brodawki są tak tkliwe, że sama myśl o karmieniu sprawia, że bolą lub pieką jeszcze mocniej. Ulgę przynoszą odpowiednio dobrane preparaty, przeznaczone dla kobiet karmiących piersią. Są bezpieczne dla malucha i nie musisz przerywać karmienia. Działają kojąco i łagodząco na silnie podrażnione, a nawet uszkodzone brodawki sutkowego, przyspieszając ich gojenie. Tobie natomiast przynoszą znaczącą ulgę. Pamiętaj jednak, że jeśli rany na brodawkach są bardzo duże, a ból dotkliwy nie do wytrzymania, brodawka wokół sutka również zaczyna wysyłać sygnały o stanie zapalnym to moment, w którym powinnaś zgłosić się do lekarza i sprawdzić czy nie doszło do poważnego stanu zapalnego.

Pielęgnacja biustu po ciąży

W czasie ciąży dbasz o swoją skórę, aby uniknąć rozstępów, nawilżyć ją i zmiękczyć. Biust wymaga takiej samej pielęgnacji. Przed porodem warto, abyś intensywnie nawilżała i zmiękczała skórę piersi kremami przeznaczonymi dla kobiet ciężarnych. Po porodzie, kondycję swojego biustu możesz poprawić stosując kremy na ujędrnianie biustu dla mam karmiących i kobiet w ciąży.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Ziaja Mamma Mia, lano-maść, 15 g

Cena: 9,93 zł

Maltan - maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży, 40 g

Cena: 13,36 zł

Medela Purelan 100 - czysta lanolina łagodząca podrażnienia brodawek sutkow...

Cena: 24,42 zł

A-pectus 100 % lanolina, krem do pielęgnacji brodawek sutkowych, 15 ml

Cena: 13,62 zł

Oillan mama, żel pielęgnacyjny do piersi, 0% parabenów, 125 ml

Cena: 16,97 zł

Mustela Maternite, ujędrniające serum do biustu, 75 ml

Cena: 69,97 zł

Skarb Matki femina, maść do pielęgnacji brodawek sutkowych, 30 g

Cena: 13,98 zł

Linoderm Mama, krem do pielęgnacji brodawek sutkowych, 15 ml

Cena: 9,43 zł