Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Skompletuj niezbędnik młodej mamy

Pobudzenie laktacji - leki i suplementy

(9)

Karmienie piersią jest dla noworodka szczególnie ważne. Naturalne mleko mamy zawiera bowiem wiele ważnych dla organizmu wartości. Pierwsze miesiące życia oznaczają okres intensywnego wzrostu, ale także doświadczanie wpływu czynników zewnętrznych, przed którymi maluch był do tej pory chroniony znajdując się w brzuchu mamy. Zapotrzebowanie na witaminy, minerały i składniki odżywcze jest wyjątkowo wysokie. Mleko matki, z natury zawiera wszystko, czego dziecku potrzeba w tym okresie rozwoju, dzięki czemu może stanowić jedyną formę pożywienia.
Jednak zawartość składników w mleku zależy od wielu czynników. Stan zdrowia mamy i dziecka, wiek malucha oraz faza laktacji. Jeżeli zdecydowałaś się na karmienie piersią musisz wiedzieć, że laktacja nie jest stała i może pojawić się tzw. kryzys laktacyjny. Zanik mleka lub jego mała ilość mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni. Co ważne, jeden zażegnany kryzys laktacyjny nie oznacza, że nie pojawi się kolejny. Na poziom laktacji mają również wpływ takie czynnik, jak indywidualne predyspozycje, stres, dieta, ilość snu.

Po wielu przeprowadzonych badaniach i doświadczeniach, znane są skuteczne sposoby na pobudzenie laktacji. Z całą pewnością, jedną z podstawowych zasad jest wytrwałość. Nawet, jeżeli mleko zanika całkowicie, nie poddawaj się i nie rezygnuj z przystawiania dziecka do piersi.

Pobudzenie laktacji może być procesem wymagającym wytrwałości i podjęcia odpowiednich działań. Regularne przystawianie dziecka lub, gdy zdecydowanie odmawia ssania, stymulacja przy pomocy laktatora. Masaże piersi oraz stosowanie bezpiecznych preparatów pobudzających laktację, mogą okazać się zbawienne i znacznie przyspieszyć powrót mleka. Herbatki laktacyjne dostępne w aptece zawierają odpowiednią kompozycję naturalnych ziół, co na pobudzenie laktacji może wpłynąć bardzo pozytywnie i być jednocześnie bezpiecznym dla nowonarodzonego malucha.

Gdy naturalne metody nie przynoszą efektów i nie wiesz jak pobudzić laktację, aby możliwe było karmienie dziecka do syta, zwróć się po pomoc do lekarza. Może on wówczas zalecić alternatywne sposoby na przywrócenie mleka zalecając np. tabletki na pobudzenie laktacji.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid List

APTEO NATURA, Herbatka dla kobiet karmiących, 20 saszetek

Cena: 6,99 zł

Femaltiker, dietetyczny środek spożywczy wspomagający laktację u kobiet, 12 ...

Cena: 19,90 zł

Herbatka Fix, dla kobiety karmiącej, 20 szt.

Cena: 6,20 zł

HiPP Mama, herbatka dla kobiet karmiących, 200 g

Cena: 20,19 zł

Humana herbatka dla karmiących mam, 200 g

Cena: 19,89 zł

Lactinal, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 11,95 zł

LACTOSAN, mieszanka ziołowa do zaparzania, ( owoc anyżu ) w saszetkach, 20 ...

Cena: 7,99 zł