Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Karmienie piersią, ciąża - leki na przeziębienie

(9)

Przeziębienie może przydarzyć się każdemu w każdym momencie. Wystarczy spadek odporności wywołany niezależnymi czynnikami i stajemy się bardziej podatni na wirusy obecne w otoczeniu. Okres ciąży nie jest z tego wyłączony. Przeciwnie, w czasie ciąży organizm doświadcza większego wysiłku, niż zazwyczaj. Wymaga także innego podejścia. Dlatego też leki na przeziębienie w ciąży nie będą takie same jak te, które przyjmujesz zazwyczaj.

W ciąży musisz dbać nie tylko o siebie, ale także o rozwijające się dziecko. To, co spożywasz lub stosujesz, w tym także substancje mające kontakt ze skórą, przenikają w części lub całości również do organizmu malucha. Mogą one negatywnie wpływać na procesy zachodzące w jego organizmie, dlatego powinnaś przykładać szczególną uwagę do preparatów, po które sięgasz. Dotyczy to także leków.

Przeziębienie w ciąży daje podobne objawy do przeziębienia osoby, która w ciąży nie jest. Stany podgorączkowe lub gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ogólne osłabienie czy ból gardła. W ciąży jednak przebieg przeziębienia może być znacznie bardziej odczuwalny i uciążliwy. Nie możesz bowiem sięgnąć po klasyczne krople do nosa dla dorosłych czy syrop na kaszel lub leki na ból głowy. Każdy przyjmowany w ciąży preparat czy lek, powinien być skonsultowany z lekarzem. Niekiedy nawet zwykłe, z pozoru niegroźne domowe sposoby na przeziębienie, mogą okazać się nie wskazane.

Na szczęście kobiety w ciąży, które doświadczają stanu przeziębienia, nie pozostają zostawione samym sobie. Istnieje gama leków dedykowanych kobietom w ciąży, które łagodzą objawy przeziębienia. O ich zastosowaniu nie decyduj jednak samodzielnie i pozwól, aby o sposobie leczenia zadecydował Twój lekarz prowadzący ciążę. On z całą pewnością powie Ci, co na przeziębienie w ciąży będzie najbardziej skuteczne.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Fiorda Junior - suplement diety na podrażnione gardło i krtań o smaku malin...

Cena: 6,78 zł

Prenalen Katar Med - spray do nosa dla kobiet w ciąży i/lub karmiących, 20 ...

Cena: 9,19 zł

Fiorda Vocal, 30 pastylek do ssania na chrypkę i suchość w gardle

Cena: 11,49 zł

Pregnofer immuno, suplement diety dla kobiet w ciąży i matek karmiących, 15...

Cena: 10,26 zł

Prenalen, suplement diety, proszek do rozpuszczenia o smaku malinowy, 14 sa...

Cena: 10,52 zł

Pregnofer Uro - 36 tabletek wspomagających funkcjonowanie układu moczowego

Cena: 16,44 zł