Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herbatki dla dzieci

(9)

Dieta dziecka nie wymaga urozmaicenia już od dnia narodzin. Gdy jedynym pokarmem jest mleko – czy to mamy czy modyfikowane – dziecko powinno mieć zapewnione wszystkie, niezbędne składniki odżywcze, zaspokojony głód i pragnienie. Zdarza się jednak, że dziecko doświadcza kłopotów trawiennych – ma kolki, wzdęcia lub problemy z wypróżnieniem. Takiemu maluchowi nie możesz podać typowych leków chyba, że lekarz tak zaleci.

Po skonsultowaniu stanu malucha z lekarzem, który określi przyczynę dolegliwości dziecka, będziesz także wiedziała jakie preparaty podawać. Jednymi z tych, które wspierają układ trawienny dziecka są herbatki dla dzieci.

Herbatka dla noworodka nie powinna zawierać substancji konserwujących, barwników ani składników chemicznych. Herbatki dla niemowląt to herbaty ziołowe, skomponowane w taki sposób, aby ulżyć dziecku i wspomóc jego delikatny układ trawienny. Jedną z najbardziej powszechnych jest herbatka z kopru włoskiego.

Ponadto, herbatki ziołowe dla dzieci mogą mieć również właściwości wspierające odporność. Oprócz zastosowania przy kłopotach z trawieniem, znajdą zastosowanie także u starszych dzieci, które poza mlekiem otrzymują już dodatkowe produkty, w tym napoje – wodę, herbatę lub soki.

Herbatki ziołowe dla dzieci, mimo odpowiedniej kompozycji składników, powinny być podawane z rozwagą. Zioła nie pozostają dla organizmu obojętne i choć z natury nie są szkodliwe, to niewłaściwe stosowanie ich i dobór może wywołać negatywne efekty. Dlatego przed podaniem dziecku herbaty ziołowej, zapytaj lekarza lub farmaceutę, która herbata będzie najlepszym wyborem.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

HERBATKA DLA DZIECI - OWOCOWA BIO 20 x 2 g - APOTHEKE

Cena: 4,79 zł

Humana, Herbatka Słodkich snów, 200 g(ok. 53 porcje)

Cena: 17,15 zł

Humana, herbatka koperkowa z kminkiem, po 4 miesiącu, 200 g

Cena: 16,33 zł

Humana, herbatka na brzuszek, po 4 miesiącu życia, 200 g

Cena: 17,15 zł