Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Kaszki i kleiki dla dzieci i niemowląt

(12)

Kaszki i kleiki dla dzieci - Rozszerzanie diety niemowlaka stanowi dla niejednej mamy niemałe wyzwanie. Jednoskładnikowe dotychczas danie, składające się z mleka, zacznie być wzbogacane o inne produkty. Pojawiają się pytania, czy to już odpowiedni czas? Czy Twoje dziecko nie zareaguje negatywnie? Czy nie będzie miało uczulenia?

Jeżeli masz wątpliwości, dobrym rozwiązaniem będzie zapytanie o radę pediatry Twojego dziecka. Zna malucha od jego pierwszych dni i z całą pewnością będzie wiedział, na ile zachodzi ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej i czy układ pokarmowy Twojego dziecka jest już gotowy na rozszerzenie diety. Jeśli nie ma przeciwskazań, nie pozostaje Ci już nic więcej, poza wyborem odpowiednich produktów, od których rozpoczniesz urozmaicanie posiłków dziecka.

Wśród pierwszych dań, od których rozpoczyna się ten proces, znajdują się kaszki dla dzieci i kleiki dla dzieci. Występują w wersjach smakowych oraz jednoskładnikowych bez żadnych dodatków. W naszym asortymencie znajdziesz kaszki bez cukru, kleik ryżowy i kaszki dla niemowląt o różnych, apetycznych smakach.

Jeśli to pierwszy, inny niż mleko, posiłek Twojego dziecka, bezpieczniej będzie zacząć od kleiku lub kaszki jednoskładnikowej. Kleik ryżowy albo kaszka kukurydziana mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
Proces rozszerzania diety powinien być przemyślany i konsultowany z pediatrą. Polega na przygotowywaniu delikatnego układu pokarmowego malucha na spożywanie regularnych, stałych posiłków. Ma też na celu stopniowe wprowadzanie produktów, które u niektórych osób mogą wywoływać alergie. Dlatego podawanie dziecku innych posiłków, niż dotychczas, musi być stopniowe i nie powinnaś przesadzać z ich ilością.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Bebilon Nutriton, preparat zagęszczający, 135g

Cena: 18,46 zł

Holle, kaszka zbożowo-bananowa bio, od 6 mca życia, 250 g

Cena: 11,43 zł