Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i kosmetyki na ciemieniuchę dla dzieci i noworodków

(5)

Ciemieniucha u niemowlaka to warstwa o żółtawym lub brązowawym zabarwieniu, przypominająca łuski. Gdy jest w pierwszej fazie rozwoju, nie mając doświadczenia lub nie będąc w stanie samodzielnie jej zdiagnozować, można pomylić ją z łupieżem.

Dla rodziców, którzy napotykają na ciemieniuchę u swojego pierwszego dziecka, może być ona powodem zmartwienia i zaniepokojenia. Nie do końca jednak słusznie. Ciemieniucha nie jest wynikiem złej higieny ani objawem żadnej choroby. Nie sprawia dziecku bólu ani nie powoduje dyskomfortu. Nie oznacza to jednak, że można ją zignorować.

Ciemieniucha jest wynikiem nadmiernego wytwarzania łoju przez gruczoły na główce dziecka. Nie ma reguły, kiedy ciemieniucha pojawi się po raz pierwszy. Czy będzie to latem, gdy główka dziecka dodatkowo poci się, czy zimą, gdy dziecko nosi czapkę. Wiadomo jednak jak ją zwalczyć. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek zabiegi w kierunku zniwelowania ciemieniuchy, udaj się z dzieckiem do lekarza, który potwierdzi diagnozę.

Co na ciemieniuchę?

Proces pozbywania się ciemieniuchy może być długotrwały i musisz się na to przygotować. Możesz mieć jednak pewność, że stosując się do kilku zasad, zwiększysz szansę na skrócenie kuracji oraz jej skuteczność.

Gdy masz już pewność, że zmiany na skórze Twojego dziecka są typową ciemieniuchą, zacznij od sięgnięcia po oliwkę dla dzieci. Jeśli ciemieniucha jest łagodna, jasna i nie obejmuje dużego obszaru główki dziecka, nawilżenie skóry oliwką, a następnie delikatne wyczesywanie ciemieniuchy przy pomocy delikatnej szczoteczki do włosów lub małego grzebyka może przynieść szybkie rezultaty.

Jeśli ciemieniucha rozgościła się na skórze głowy Twojego dziecka w znacznym stopniu, w walce z nią pomogą Ci preparaty na ciemieniuchę. W aptece znajdziesz emolium na ciemieniuchę lub krem na ciemieniuchę, które zmiękczą powstałe na skórze łuski i ułatwią ich usunięcie. Regularne stosowanie zabiegów przywróci skórze głowy Twojego dziecka równowagę i estetyczny wygląd.

Nie ma gwarancji, że raz wyeliminowana ciemieniucha nie wróci po czasie. Jednak, gdy dziecko osiągnie odpowiedni etap swojego rozwoju, a funkcjonowanie jego gruczołów łojowych stanie się unormowane, znikną również problemy z powracającym problemem nieestetycznej ciemieniuchy.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Emolium, zmiękczający żel na ciemieniuchę, 100 ml

Cena: 28,08 zł

BabyCap, spray na ciemieniuchę, 50 ml

Cena: 16,33 zł

Oillan Baby, krem na ciemieniuchę od pierwszego miesiąca życia do skóry ale...

Cena: 16,97 zł

Skarb Matki Olejuszka Anti-Seborrheic Oil - olejek na ciemieniuszkę dla nie...

Cena: 21,15 zł