Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i akcesoria do czyszczenia uszu dla dzieci i niemowląt

(4)

Czyszczenie uszu, zwłaszcza u dziecka, nie należy do najłatwiejszych zadań pielęgnacyjnych. Podstawową zasadą jest, aby nie wkładać patyczka w głąb przewodu słuchowego. To niezwykle ważne, ponieważ w innym wypadku łatwo o uszkodzenie błony bębenkowej, co może doprowadzić nawet do utraty słuchu u malucha.

Jak więc przeprowadzić czyszczenie uszu niemowlaka?

Pomogą Ci w tym dedykowane małym uszom patyczki kosmetyczne. Z ich pomocą wyczyścisz małżowinę uszną oraz płytką część kanału słuchowego, w którym zgromadziła się wydzielina z ucha. Istnieją jednak również inne, skuteczne metody na czyszczenie uszu u niemowląt. Doskonale sprawdzają się środki dedykowane higienie uszu noworodków i niemowląt.

Preparat do czyszczenia uszu rozrzedza woskowinę i ułatwia jej wydalenie z kanału słuchowego. Nie ma potrzeby mechanicznego usuwania go z ucha. Gdy wydzielina znajdzie się w zewnętrznej części małżowiny, wystarczy gdy usuniesz go czystym wacikiem. Płyn do czyszczenia uszu znacznie ułatwia utrzymanie higieny malucha. Występuje w różnych formach, zarówno w kroplach, jak i w sprayu, dzięki czemu aplikacja jest wygodna i bezpieczna. Stosowanie płynu zmniejsza ryzyko infekcji ucha oraz spowalnia ponowne, nadmierne gromadzenie się woskowiny. Choć naturalnie jest ona niezbędna do ochrony kanału słuchowego, to jej nadmiar z całą pewnością nie służy.

Przed zastosowaniem preparatów do czyszczenia uszu u dziecka pamiętaj, aby skonsultować swój wybór z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Kindii, patyczki higieniczne, 60 sztuk

Cena: 2,68 zł

Vaxol, spray do uszu, 10 ml

Cena: 20,36 zł

Olivo cap, spray do usuwania woskowiny usznej, 15 m

Cena: 13,88 zł