Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Skompletuj niezbędnik młodej mamy

Pieluchy i pieluchomajtki dla dzieci i niemowląt

(9)

Dbanie o higienę malucha obejmuje zakresem naprawdę wiele obszarów. Toaletka Twojego dziecka musi być wyposażona w produkty do pielęgnacji skóry, płyny do kąpieli, zasypki, pudry dla dzieci, kremy, płatki kosmetyczne czy patyczki do uszu. Ale jednym z podstawowych produktów, jakie są niezbędne w codziennej higienie dziecka są pieluchy.

O tym, jakie konkretnie produkty wybierzesz, możesz decydować dynamicznie. W pierwszych dniach życia dziecka być może zdecydujesz się na tradycyjne, bawełniane pieluchy dla niemowląt. Jeśli jednak postawisz na pieluchy jednorazowe dla dzieci, z pewnością docenisz wygodę ich użytkowania. Mają kilka niepodważalnych zalet:

Są higieniczne – pieluchy jednorazowe wraz z pozostałymi odpadami zwyczajnie wyrzucasz do kosza. Nie musisz martwić się, że wymagają codziennego prania i wyparzania.

Są komfortowe dla dziecka – pieluchy dla niemowląt wykonane są w taki sposób, aby dokładnie chłonąć wilgoć i zatrzymywać ją wewnątrz pieluszki, dzięki czemu maluch czuje się bardziej komfortowo.

Minimalizują ryzyko odparzeń – choć pieluszki jednorazowe należy zmieniać często, zwłaszcza u noworodków, to ich formuła pozwala na minimalizowanie ryzyka powstawania przykrych dla dziecka odparzeń skóry w okolicach intymnych. Wilgoć wchłaniana jest do wnętrza pieluszki i pozostaje tam do momentu wymiany na nową. Nie znaczy to jednak, że pieluszkę jednorazową można pozostawić na długie godziny bez wymiany. Każda pieluszka ma swoją ograniczoną chłonność i nie możesz dopuszczać do jej przepełnienia.
Są wygodne w użytkowaniu – pieluszki jednorazowe są łatwe w założeniu i zdejmowaniu. Nawet, jeśli dziecko jest ruchliwe podczas czynności higienicznych, kilkoma prostymi ruchami jesteś w stanie nałożyć pieluszkę lub ją zdjąć.

Dla starszych dzieci odpowiednie będą pieluchomajtki. Dla dzieci będzie to pierwsza lekcja odzwyczajanie się od pieluchy i przyzwyczajania do noszenia codziennej bielizny. Pielucha zakładana jak majtki to komfort dla dziecka i wygodna dla rodzica. Chłonności nie różnią się od pieluszek zapinanych tradycyjnie.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid Lista

Pieluchy Pampers Premium Care 3 (5–9 kg), 60 sztuk

Cena: 46,97 zł

Pieluchy Pampers Premium Care 1 (2-5 kg), 22 sztuki

Cena: 10,89 zł

Pieluchy Pampers Premium Care 4 (8-14kg), 52 sztuki

Cena: 45,99 zł

Pieluchy Bella Happy Newborn, dla noworodków o wadze 2 do 5 kg, 42 sztuki

Cena: 24,95 zł

Kindii Cleanic, bawełniane płatki dla niemowląt, 60 sztuk

Cena: 4,95 zł

Seni Kids, junior extra, pieluchomajtki dla dzieci 30 sztuk

Cena: 27,99 zł