Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Pudry i zasypki dla dzieci i niemowląt

(6)

Czysta skóra dziecka to istota prawidłowej pielęgnacji malucha. Jednak sama wieczorna kąpiel to nie wszystko. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, a w niektórych miejscach wyjątkowo podatna na podrażnienia. Pośladki, pachwiny i okolice intymne należą zdecydowanie do jednych z nich. Pieluszka lub pampers, nawet często zmieniane, mogą prowadzić do podrażnień i odparzeń. Żeby tego uniknąć, stosuj odpowiednie kosmetyki dla noworodka, pozwalające na ochronę skóry dziecka w okolicach intymnych oraz miejscach narażonych na częsty kontakt z wilgocią.

Sucha i czysta skóra rozwija się prawidłowo. Aby utrzymać ten proces także w miejscach narażonych na niemal stałą wilgoć, aplikuj na skórę dziecka specjalne zasypki dla dzieci. Są to kosmetyki posiadające w składzie substancje łagodzące stany zapalne skóry oraz przyspieszające jej regenerację. Puder dla niemowląt zasypywany regularnie, pozwoli Ci ochronić skórę dziecka przed tzw. odpieluszkowym zapaleniem skóry. Puder dla dzieci możesz stosować również na inne miejsca, gdzie ze skóry tworzą się fałdki i może gromadzić się wilgoć. Tym, co jest najważniejsze w profilaktyce odparzeń skóry malucha, to przede wszystkim konsekwentne stosowanie preparatów podczas każdej zmiany pieluszki. Pamiętaj, żeby przed kolejnym użyciem zasypki, dokładnie umyć i osuszyć skórę oraz usunąć pozostałości poprzednio aplikowanego preparatu.

Jeżeli doszło do poważnych podrażnień, wysypki lub odparzeń, zasypka może nie być wystarczająco skuteczna, a na profilaktykę może być w danym momencie za późno. W takiej sytuacji skonsultuj się z pediatrą, który doradzi co zastosować na wyleczenie skóry. Po przywróceniu prawidłowej kondycji podrażnionych miejsc, wróć do regularnego aplikowania zasypek.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Alantan, zasypka łagodząca i chroniąca podrażnioną skórę, 50 g

Cena: 4,57 zł

Alantan plus Altek, zasypka, 100 g

Cena: 6,33 zł

Talk kosmetyczny bezzapachowy, 100 g

Cena: 5,14 zł

Alantan plus Altek zasypka pielęgnacyjna dla dzieci i niemowląt 50 g

Cena: 5,12 zł