Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty na kolkę dla dzieci i niemowląt

(20)

Kolka u dziecka to bardzo powszechne zjawisko, które wywołuje wiele nieprzyjemnych doświadczeń zarówno u malucha, jak i u jego rodziców. Nieprzespane noce, zmęczenie i płacz towarzyszą tej dolegliwości bezustannie, a co za tym idzie nie pozwalają cieszyć się codziennym rozwojem dziecka. Jak się okazuje każde niemowlę jest inne i nigdy nie można być pewnym co na kolkę u dziecka pomoże, a co może spotęgować ból. W tej sekcji na stronie znajdziesz różne preparaty, które mogą okazać się pomocne w jej zwalczaniu.

Kolka u dzieci – jak leczyć?

Kolka to problem powszechny, ale niejednoznaczny. Trudno jest tak naprawdę zdiagnozować co ją wywołuje i niełatwo jest wybrać odpowiedni sposób leczenia, ponieważ niemowlę nie jest w stanie dokładnie opisać co czuje. Właśnie z tego powodu farmaceutyki dobierane są indywidualnie do każdego małego pacjenta. Nie powinno się samodzielnie eksperymentować, jeśli chodzi o metody uśmierzania dolegliwości maleństwa, nawet jeśli znane nam sposoby mają długoletnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Jest to niebezpieczne przede wszystkim dlatego, że na półkach możemy znaleźć bardzo wiele różnych specyfików, takich jak zawiesina na kolkę dla dzieci, herbatka na kolkę czy krople, więc bez wiedzy medycznej nie ma pewności, że wybierzemy dobrze. Warto wziąć też pod uwagę, że każdy ze środków jest przeznaczony dla konkretnej grupy wiekowej, dlatego na półkach znajdują się między innymi krople na kolkę u niemowląt i krople na kolkę dla noworodka. Podobnie w asortymencie znajduje się herbatka na kolkę u niemowląt i u noworodków, więc trzeba być bardzo ostrożnym podczas wybierania konkretnego środka. Niedopasowany do wieku preparat może w najlepszym wypadku nie zadziałać, a w najgorszym spotęgować dolegliwości, więc lepiej unikać ryzyka.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Delicol, krople uśmierzające niemowlęcą kolkę, 15ml

Cena: 23,89 zł

Espumisan 100 mg/ml, krople doustne, 30 ml

Cena: 20,29 zł

Diflos, krople, 5 ml

Cena: 10,70 zł

Viburcol - lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i ma...

Cena: 18,92 zł

Bobotic Forte, symetykon, krople doustne o zapachu malinowym, od 28 tygodni...

Cena: 15,93 zł

Espumisan lek przeciw wzdęciom Simeticonum 40 mg/ml, krople 30 ml

Cena: 17,86 zł

Heel Viburcol plus, krople doustne, 15 pojemników x 1 ml

Cena: 26,31 zł

Infacol 40 mg/ml - zawiesina doustna stosowana w celu łagodzenia dolegliwoś...

Cena: 13,93 zł

Humana, herbatka koperkowa z kminkiem, po 4 miesiącu, 200 g

Cena: 16,31 zł

Esputicon 980 mg/g, krople doustne, Dimeticonum, 5g

Cena: 15,87 zł

Bobotic, zawiesina doustna w kapsułce twist-off, od 28 dnia życia, 50 szt.

Cena: 13,93 zł

Humana, herbatka na brzuszek, po 4 miesiącu życia, 200 g

Cena: 17,15 zł

Heel Viburcol, lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt ...

Cena: 12,29 zł