Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i leki na wzdęcia dla dzieci

(8)

W pierwszych latach życia dziecka jego przewód pokarmowy jest wyjątkowo wrażliwy. Maluch dopiero poznaje wiele nowych smaków i produktów spożywczych. Niektóre z nich mogą wywoływać alergie, inne nie pozostawią po sobie śladu, a jeszcze inne wywołają wzdęcia brzucha u dzieci. Jednak nie tylko młodsze dzieci mogą mieć problemy z trawieniem. Może się to przytrafić każdemu, przy czym postępowanie na wzdęcia u dzieci będzie inne niż u dorosłego.

Wzdęcia to nic innego, jak nadmiar gazów zgromadzonych w jelitach. Przyczyny wzdęć są różnorodne. Choć często mają związek ze zbyt szybkim spożywaniem posiłków, przez co do przewodu pokarmowego dostaje się za duża ilość powietrza, to mogą wynikać również z niewłaściwej fermentacji niektórych składników, w tym cukrów. Jednak mogą być również efektem schorzeń, wśród których występują także alergie pokarmowe i nietolerancje, np. laktozy lub glutenu, ale również stanów zapalnych.

Zwykle typowe wzdęcia wywołane nieprawidłowym odżywianiem i niezwiązane z żadnymi schorzeniami nie są długotrwałe. Niestety, dziecko nie jest w stanie samodzielnie określić co mu dolega i często wzdęcia identyfikuje, jako ból brzucha. Aby mieć pewność, że problem dotyczy wzdęć, warto skonsultować się ze specjalistą. Gdy potwierdzi on diagnozę, będzie w stanie wskazać odpowiedni lek na wzdęcia dla dzieci.
Aby unikać wystąpienia wzdęć, niezbędne jest bilansowanie i równoważenie diety dziecka. Przekarmianie go lub niedbałe dobieranie przekąsek pomiędzy posiłkami, w tym nadmiar słodyczy, są czynnikami mogącymi wpływać na zwiększenie ryzyka wzdęć u dzieci.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Delicol, krople uśmierzające niemowlęcą kolkę, 15ml

Cena: 23,89 zł

Diflos, krople, 5 ml

Cena: 10,70 zł

Viburcol - lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i ma...

Cena: 18,92 zł

Bobotic Forte, symetykon, krople doustne o zapachu malinowym, od 28 tygodni...

Cena: 15,94 zł

Espumisan lek przeciw wzdęciom Simeticonum 40 mg/ml, krople 30 ml

Cena: 17,86 zł

Infacol 40 mg/ml - zawiesina doustna stosowana w celu łagodzenia dolegliwoś...

Cena: 14,38 zł

Bobotic, zawiesina doustna w kapsułce twist-off, od 28 dnia życia, 50 szt.

Cena: 13,94 zł