Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Skompletuj niezbędnik młodej mamy

Preparaty na bolesne ząbkowanie u dzieci

(13)

Ząbkowanie jest dla dziecka i jego rodziców jednym z trudniejszych okresów. Choć są dzieci, które przechodzą okres ząbkowania szybko i niemal bezboleśnie, to jednak zdecydowana większość maluchów odczuwa w tym czasie dotkliwy ból, dyskomfort, a ich samopoczucie daje się we znaki wszystkim domownikom.

Okres ząbkowania może trwać nawet kilka miesięcy. Jest to uwarunkowanie genetyczne i indywidualne dla każdego malucha. Jednemu dziecku pojawią się 4 ząbki na raz, innemu każdy kolejny będzie przebijał się pojedynczo i w odległych odstępach czasu. Bolesne ząbkowanie wynika z naruszania przez zęby struktury dziąseł. Gdy ząbki wyrzynają się, muszą przeciąć warstwę dziąsła, przez co podrażniają je w znaczącym stopniu. Dziąsła dziecka są opuchnięte i wrażliwe, co może powodować nie tylko płacz i złe samopoczucie, ale również niechęć do jedzenia. W okresie ząbkowania dziecko może mieć także objawy typowe dla przeziębienia lub tzw. jelitówki – rzadkie stolce w towarzystwie z wysoką gorączką, rozdrażnieniem i brakiem apetytu. Nie oznacza to jednak, że u Twojego wystąpi każdy czy którykolwiek z nich. Najbardziej typowe symptomy ząbkowania dają same dziąsła, które przybierają charakterystyczny dla tego okresu stan, a w ich ocenie pomoże Ci lekarz. Dlatego, zanim sięgniesz po preparaty na bolesne ząbkowanie, żel na dziąsła czy inne farmaceutyki mające złagodzić objawy upewnij się, że diagnoza jest właściwa, konsultując swoje podejrzenia z pediatrą.

W łagodzeniu dokuczliwych objawów pomocny będzie żel na ząbkowanie. Nie tylko uśmierzy ból, ale również zadziała antybakteryjnie i chłodząco, co znacznie poprawi samopoczucie Twojego dziecka. Pomocne mogą okazać się również dedykowane ząbkującym maluchom gryzaki. Poprzez delikatny i kontrolowany przez samo dziecko ucisk, dziąsła stają się bardziej miękkie, dzięki czemu ząbki mogą szybciej przebić się na powierzchnię. Nie każde dziecko jednak zechce skorzystać z tej możliwości. Podobnie, jak nie każdemu dziecku preparaty na ząbkowanie pomogą w równym stopniu. Z całą pewnością jest to okres, w którym najlepszym, co możesz zrobić dla swojego malucha poza minimalizowaniem jego dolegliwości, jest okazanie mu większej niż zwykle dozy zrozumienia.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid List

Dentosept A Mini, spray , 30 ml

Cena: 13,99 zł

Heel Viburcol plus, krople doustne, 15 pojemników x 1 ml

Cena: 28,99 zł

Bobodent 0,5g/100g, żel Lidocaini hydrochloridum, 10 g

Cena: 14,99 zł

Calgel, żel do stosowania na dziąsła ( Lidocaini hydrochloridum + Cetylopyr ...

Cena: 19,35 zł

Dentinox N, żel do stosowania na dziąsła 10g

Cena: 16,59 zł

Viburcol - lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i ma ...

Cena: 21,69 zł

Dologel, żel na dziąsła, 25 ml

Cena: 17,35 zł

KIN Baby, żel dla ząbkujących dzieci, 30 ml

Cena: 16,85 zł

Heel Viburcol - lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt ...

Cena: 14,39 zł

Anaftin Baby, żel na ząbkowanie, 10 ml

Cena: 14,69 zł

Camilia, 30 dawek

Cena: 48,81 zł

Camilia, roztwór doustny, 10 dawek

Cena: 18,85 zł