Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Skompletuj niezbędnik młodej mamy

Preparaty i leki na zaparcia i biegunkę u dzieci i niemowląt

(53)

Młody organizm jest wyjątkowo podatny na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, gdyż nie dość, że jest on dopiero w fazie wzrostu, to nie przeszedł jeszcze w pełni procesu adaptacji do otaczającego środowiska. Szczególnie często spotkać się można z problemami w okolicach brzucha i układu pokarmowego. Złe jakościowo produkty, nadmiar słodyczy czy przeterminowana żywność może wywołać biegunkę lub zaparcia u dzieci. Oczywiście odpowiedzialne za takie dolegliwości mogą być także różnego rodzaju infekcje wirusowe lub bakteryjne. W tej kategorii znajdziesz informacje o tym, co na zaparcia u dzieci (lub inne problemy z układem wydalniczym) się sprawdza, a co nie.

Co dla dziecka na biegunkę lub zaparcie?

O tym co podać dziecku na biegunkę czy jak leczyć zatwardzenie u dziecka decyduje lekarz. Samodzielne próby pomocy maluchowi mogą skończyć się bardzo nieprzyjemnie i spowodować pogorszenie stanu zdrowia, a nawet zagrażać życiu. Jak to możliwe? Dolegliwości tego typu są bardzo wykańczające dla organizmu i pozbawiają go olbrzymich ilości wody oraz witamin i minerałów. Na przykład długotrwała biegunka u dzieci może wywołać odwodnienie. Dlatego właśnie lekarze zalecają czasami elektrolity dla dzieci, które nawadniają jeszcze silniej, a w dodatku zawierają związki wspomagające. Można je kupić bez recepty, ale mimo tego nie powinno się ich podawać samodzielnie. Należy to wcześniej skonsultować z lekarzem, który stwierdzi czy konieczne jest ich stosowanie oraz ewentualnie zaleci odpowiedni rodzaj.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Nie znaleziono żadnych produktów.