Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i kosmetyki do higieny intymnej w ciąży i po porodzie

(0)

Higiena intymna jest bardzo ważna w pielęgnacji kobiecego ciała na każdym etapie życia. Ciąża i okres połogu są jednak takimi momentami, kiedy obszary te zostają silnie nadwyrężone, więc dbałość o nie musi zostać wzmożona. Na rynku pojawiają się coraz nowsze preparaty do higieny intymnej w ciąży, występujące w różnych formułach, konsystencjach i o różnym składzie. Ich głównym zadaniem jest oczywiście oczyszczanie miejsc intymnych oraz zachowanie odpowiedniego pH, jednakże mogą mieć również właściwości kojące i nawilżające. W asortymencie na stronie znajdziesz wszystkie produkty, których wymaga zarówno higiena intymna w ciąży, jak i higiena intymna po porodzie.

Preparaty do higieny intymnej w ciąży i po porodzie - rodzaje.

Warianty preparatów przeznaczonych do miejsc intymnych są różnorodne, dlatego ich wybór warto skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. Jeden z najczęściej wybieranych rodzajów to żel do higieny intymnej w ciąży, który jest zwykle delikatny i nie wywołuje żadnych podrażnień. Inny typ to płyn do higieny intymnej w ciąży, który zawierać może m.in. wyciągi roślinne mające łagodzić i koić, np. rumianek. Dostępne są także emulsje do higieny intymnej w ciąży z zawartością kwasów (np. mlekowego). Pozwalają one zachować równowagę dróg rodnych, jeszcze przed narodzinami maleństwa. O kosmetyki do higieny intymnej po porodzie warto zatroszczyć się jeszcze przed narodzinami dziecka, aby później - w natłoku obowiązków - nie zaprzątać sobie tym głowy. Żele do higieny intymnej po porodzie, nie różnią się znacznie od tych stosowanych przed nim, dlatego warto przy ich wyborze zwracać uwagę nie tylko na przeznaczenie, ale również na właściwości łagodzące i wspomagające gojenie ran.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Nie znaleziono żadnych produktów.