Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

L-karnityna suplement diety na odchudzanie

(11)

L-karnityna jest substancją witaminopochodną, odkrytą na początku ubiegłego stulecia. Odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów. W mitochondriach przetransportowany tłuszcz jest przekształcany w energię.

Organizm nie jest w stanie zaspokoić własnego zapotrzebowania na L-karnitynę. Około 75% zapotrzebowania na tę substancję pochodzi z diety oraz z suplementacji. Jej podstawowym źródłem jest czerwone mięso. Warzywa i owoce zawierają znikome ilości tej substancji.

L-karnityna na odchudzanie?

Stosowanie suplementów diety z L-karnityną korzystnie wpływa na pozyskiwanie energii z tłuszczów. W konsekwencji suplementacja może prowadzić do zmniejszenia poziomu tkanki tłuszczowej i zapobiegać powstawaniu nowych zapasów tłuszczu. Dlatego też suplementy diety z L-karnityną są często stosowane przez osoby odchudzające się, jako uzupełnienie ćwiczeń fizycznych.

Dodatkowa korzyścią jest fakt, że L-karnityna wpływa pozytywnie na aktywność hormonów tarczycy, które także są zaangażowane w spalanie tłuszczów.

Jakie są konsekwencje niedoboru L-karnityny?

Eksperci uważają, że większość osób żyje z niedoborem L-karnityny w organizmie. Może to być spowodowane zaburzeniami pracy wątroby, serca oraz nerek, czyli narządów odpowiadających za naturalną produkcję tej substancji. Drugim powodem niedoboru może być uboga w czerwone mięso dieta.

Konsekwencją niedoboru L-karnityny może być otyłość. Zbyt mała ilość tej substancji sprzyja także przyspieszonemu starzeniu się organizmu.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Olimp Therm Line Forte, suplement diety, 60 tabletek

Cena: 31,98 zł

Asystor Slim, suplement diety, 30 + 30 tabletek

Cena: 32,90 zł

2BeSlim, suplement diety, 2 x 30 tabletek

Cena: 16,92 zł

Linea fix, suplement diety, 20 torebek

Cena: 6,87 zł

Olimp CLA z zieloną herbatą + L-karnityna, suplement diety, 60 kapsułek

Cena: 30,84 zł

Olimp L-Karnityna Plus, suplement diety, 80 tabletek do ssania

Cena: 34,01 zł

Olimp L-Karnityna 500 Forte Plus, suplement diety, 60 kapsułek

Cena: 44,99 zł

Olimp CLA z zieloną herbatą + L-karnityna, supleme... Data ważności 2018-09-25

Cena: 25,43 zł