Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Preparaty i olejki eteryczne do inhalacji

(20)

Zapalenie górnych dróg oddechowych i zatok to zawsze uciążliwy problem. Nie tylko pogarsza Twoje samopoczucie, ale też znacznie utrudnia swobodne oddychanie. Kaszel i katar zwykle pojawiają się przy okazji infekcji. Ale wpływ na ich intensywność mają również inne czynniki, jak np. przesuszone śluzówki nosa i gardła. Same leki na gardło i syropy na kaszel mogą nie wystarczyć.

Kiedy zastosować inhalacje i jakich preparatów użyć?

Inhalacje na zatoki – istotny wpływ na przebieg zapalenia zatok ma ich oczyszczanie. Nie jest to jednak proste, gdy w zatokach zalega gęsta wydzielina. Krople do nosa nie zawsze są w stanie przynieść ulgę. Aby uzupełnić proces leczenia, zastosuj inhalacje. Pomogą one w rozrzedzeniu wydzieliny i przywrócą swobodne oddychanie. Preparaty do inhalacji, które pomogą Ci w udrożnieniu zatok, to wyciągi z anyżu, tymianku lub mięty.

Inhalacje na katar – błony śluzowe nosa odgrywają na co dzień ważną rolę. Gdy są zainfekowane, ich naturalne funkcje także na tym cierpią. Zaburzony jest wtedy proces naturalnego nawilżania śluzówki. Kiedy śluzówka nosa jest sucha, jest jednocześnie narażona na podrażnienia, a proces regeneracji się wydłuża. Inhalacje pomogą Ci nawilżyć błony śluzowe nosa, złagodzą katar i jednocześnie udrożnią nos poprawiając komfort oddychania. Płyny do inhalacji zawierające wyciąg z eukaliptusa lub mięty przyniosą znaczną ulgę.

Inhalacje na kaszel – jednak błony śluzowe występują nie tylko w nosie, ale także w gardle. One również wymagają odpowiedniego postępowania w czasie infekcji. Co prawda kaszel nie zawsze jest wynikiem przesuszonych błon śluzowych. W wielu przypadkach odpowiedzialne są wirusy i bakterie. Niezależnie jednak od przyczyny, podczas kaszlu błony śluzowe Twojego gardła ulegają podrażnieniu. Stosowanie inhalacji na kaszel pomoże Ci w odkrztuszaniu wydzieliny z płuc lub oskrzeli i nawilży śluzówkę. Zastosuj olejki eteryczne z tymianku, eukaliptusa lub sosny.

Inhalacje na gardło – podobnie, jak w przypadku zatok, kataru i kaszlu, inhalacje są sposobem również na bolące gardło. Tym razem do inhalatora zaaplikuj olejek imbirowy, szałwiowy lub kardamonowy.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Olbas oil, płyn do sporządzania inhalacji parowej, 10 ml

Cena: 8,38 zł

Sól jodobromowa Iwonicka do kąpieli, okładów inhalacji, 1 kg

Cena: 15,54 zł

Aromactiv+, plastry aromatyczne dla dzieci, 5 sztuk

Cena: 12,79 zł

Gilbert NaCl 0,9%, roztwór soli fizjologicznej, 100 ampułek po 5 ml.

Cena: 19,47 zł

Pneumolan aroma plaster, 5 szt.

Cena: 10,63 zł

Inhalator Sanity Smart&Easy , inhalator 1 sztuka.

Cena: 98,81 zł

Inhalator kompresowy Diagnostic Econstellation Plus, 1 szt.

Cena: 92,89 zł

Microlife Neb 200, inhalator tłokowy, 1 sztuka

Cena: 91,71 zł

Rhin-Bac Fresh, sztyft pielęgnacyjno-odświeżający

Cena: 2,97 zł

Inhalator tłokowy MICROLIFE NEB 100B - 1 szt.

Cena: 97,49 zł

Aromatol - koncentrat do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej i ga...

Cena: 8,28 zł

Omron C801 Comp Air, inhalator, 1 sztuka

Cena: 179,96 zł