Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Przeziębie...NIE!

Leki na grypę i kaszel dla dzieci

(14)

Kiedy infekcja pojawia się u dziecka, sposoby leczenia muszą być zupełnie inne niż w przypadku osób dorosłych. Ponieważ mały organizm dopiero się rozwija i buduje własny system immunologiczny, z dużą uwagą dobieraj leki na przeziębienie u dzieci.

 

Oto kilka wskazówek, jak postępować w przypadku dziecięcego przeziębienia lub grypy:

Katar u noworodka – maluchy, które dopiero niedawno przyszły na świat, są wyjątkowo podatne na czynniki zewnętrzne. Także na infekcje wirusowe. W przypadku kataru u noworodka, najbardziej skuteczną metodą jest oczyszczanie noska przy użyciu „gruszki” lub aspiratora. Nie zawsze jednak jest to wystarczające zwłaszcza, jeśli wydzielina jest gęsta, a błony śluzowe opuchnięte, co znacznie utrudnia oddychanie. W takiej sytuacji zastosuj zwykłą sól fizjologiczną. Jeżeli pediatra nie zalecił innej metody leczenia, to właśnie zakrapianie maluchowi soli fizjologicznej pomoże w udrożnieniu nosa i nawilżeniu śluzówki nosa. Katar może wywołać także kaszel. Jeżeli jest to kaszel suchy, możesz sięgnąć po syrop prawoślazowy. Na mokry kaszel u noworodka, skuteczne będą także inhalacje na bazie soli fizjologicznej. Jeżeli objawy przeziębienia nie ustąpią po 3 dniach lub pojawi się gorączka, koniecznie udaj się z maluchem do lekarza.

 

Katar u niemowlaka – u starszych dzieci możesz już zastosować niektóre leki. Krople do nosa dla dzieci złagodzą skutki kataru. Przy kaszlu lekarz może zalecić syrop na kaszel dla dzieci. Dodatkowo, na uporczywy kaszel u dziecka ulgę przyniosą także inhalacje.

Nie zapominaj, że wybierając leki na przeziębienie dla dzieci, musisz zwracać szczególną uwagę na wiek wskazany przez producenta leku.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid List

Pelafen Kid, 3+, smak owocowy, 100 ml

Cena: 13,29 zł

Hedussin, syrop wykrztuśny dla dzieci i dorosłych w przypadku kaszlu mokreg ...

Cena: 9,99 zł

Isla junior, smak truskawkowy, 20 pastylek

Cena: 14,39 zł

Bobolen Porost Islandzki, syrop na kaszel, 120 ml

Cena: 12,99 zł

Herbapect Junior, syrop, smak bananowy, 120 g

Cena: 7,07 zł

Prospan , Hederae helicis folii extractum siccum ( 5-7, 5:1 ), 100 ml

Cena: 13,69 zł

Herbapect Junior - syrop dla dzieci łagodzący kaszel, 120 g

Cena: 7,75 zł

Blu Kid suplement diety, podwójnie standaryzowany ekstrakt z czarnego bzu, ...

Cena: 15,25 zł

Prospan 35 mg/5 ml, 200 ml

Cena: 24,69 zł

Pelafen Extra 6+, syrop smak owocowy, 100 ml

Cena: 14,75 zł

Natursept Med, kaszel, lizaki o smaku pomarańczowym, 6 sztuk

Cena: 6,99 zł