Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Leki, syropy na kaszel suchy i mokry u dzieci

(19)

Kiedy infekcja pojawia się u dziecka, sposoby leczenia muszą być zupełnie inne niż w przypadku osób dorosłych. Ponieważ mały organizm dopiero się rozwija i buduje własny system immunologiczny, lepiej żebyś z większą uwagą dobierał leki na przeziębienie, czy grypę u dzieci.

To, w jaki sposób przebiegać będzie infekcja u dzieci,  a także jakie należy dobrać leczenie, uzależnione jest nie tylko od objawów chorobowych, ale także wieku dziecka. Szczególną uwagę należy zwracać na infekcje u dzieci najmłodszych (noworodków i niemowląt).

Przeziębienie i grypa u najmłodszych mogą mieć podobne objawy: kaszel, ból gardła, katar, gorączkę lub stan podgorączkowy, bóle mięśni i ogólne osłabienie organizmu. Zarówno grypa, jak i przeziębienie wywoływane są przez wirusy, który z łatwością mogą przenosić się drogą kropelkową. Dlatego też, szczególnie w okresie jesienno-zimowym dzieci, które uczęszczają do żłobków, przedszkoli, czy szkół mogą przynosić do domu chorobę.

Jakie typy leków można stosować u dzieci?

Oto kilka wskazówek, jak postępować w przypadku dziecięcego przeziębienia lub grypy:

Co robić, gdy pojawi się przeziębienie, kaszel i katar u noworodka? Maluchy, które dopiero niedawno przyszły na świat, są wyjątkowo podatne na czynniki zewnętrzne. Także na infekcje wirusowe.

W przypadku kataru u noworodka, najbardziej skuteczną metodą jest oczyszczanie noska przy użyciu „gruszki” lub aspiratora. Nie zawsze jednak jest to wystarczające, zwłaszcza, jeśli wydzielina jest gęsta, a błony śluzowe opuchnięte, co znacznie utrudnia oddychanie. W takiej sytuacji możesz zastosować zwykłą sól fizjologiczną, o ile pediatra nie zalecił innej metody leczenia. Zakrapianie maluchowi soli fizjologicznej do nosa może pomóc w udrożnieniu nosa i nawilżeniu śluzówki nosa.

Katar może wywołać także kaszel. Jeżeli jest to kaszel suchy, możesz sięgnąć po syropy na ten rodzaj kaszlu. Na mokry kaszel u noworodka, skuteczne będą także inhalacje na bazie soli fizjologicznej. Jeżeli objawy przeziębienia nie ustąpią po 3 dniach lub pojawi się gorączka, koniecznie udaj się z maluchem do lekarza.

Co robić, gdy pojawi się przeziębienie, kaszel i katar u niemowlaka? U starszych dzieci, zastosować niektórych leków jest już bezpieczniejsze. Jednak i w tym wypadku warto zasięgnąć opinii pediatry, jakie środki powinieneś zastosować w danej sytuacji.  Krople do nosa dla dzieci mogą złagodzić skutki kataru. Przy kaszlu lekarz może zalecić syrop na kaszel dla dzieci. Dodatkowo, na uporczywy kaszel u dziecka ulgę przyniosą także inhalacje.

U dzieci starszych, leczenie objawów jest już nieco bardziej zbliżone do leczenia dorosłych, szczególnie jeżeli chodzi o objawy kaszlu, czy kataru. Warto jednak przed podaniem dziecku leków na przeziębienie, czy grypę udać się do lekarza pediatry, który zapisze odpowiednie leczenie. W zależności od rodzaju kaszlu, w razie wystąpienia tego objawu możesz podać preparat na kaszel mokry u dziecka lub też na kaszel suchy u dziecka.

Nie zapominaj, że wybierając leki na przeziębienie dla dzieci, musisz zwracać szczególną uwagę na wiek wskazany przez producenta leku.

Jak działają preparaty i leki na przeziębienie i grypę u dzieci?

Kiedy lekarz zdiagnozuje u Twojego malucha wirus grypy, może on zalecić stosowanie środków takich jak leki przeciwgrypowe dla dzieci, które będą działać nie tylko na objawy, ale i na samego wirusa (działanie przeciwwirusowe). W przypadku stwierdzenia przeziębienia, lekarz może polecić środki na wzmocnienie odporności, zwalczenie wirusów, a przede wszystkim na zwalczenie objawów choroby, do których najczęściej należą katar, ból gardła i kaszel.

A co na kaszel u dziecka może być skuteczne? Często w preparatach na kaszel stosuje się wyciąg z prawoślazu, który można stosować zarówno w przypadku kaszlu mokrego, jak i suchego. Lek na kaszel u dziecka, często różni się od leków dla dorosłych specjalną kompozycją smakową. Dzięki temu, dziecko chętniej przyjmuje lekarstwo.

Jeżeli jesteś w stanie odróżnić rodzaje kaszlu u dziecka, możesz zastosować specjalne preparaty przeznaczone do kaszlu suchego (mają głównie działanie nawilżające śluzówkę gardła i wyciszanie odruchu kaszlu) lub też preparaty przeznaczone do kaszlu mokrego (mają głównie działanie wykrztuśne i pomagają pozbyć się wydzieliny z dróg oddechowych).

 

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Herbapect Junior - syrop dla dzieci łagodzący kaszel, 120 g

Cena: 8,18 zł

Prospan , Hederae helicis folii extractum siccum ( 5-7, 5:1 ), 100 ml

Cena: 12,58 zł

Pelafen Kid, 3+, smak owocowy, 100 ml

Cena: 13,26 zł

Prospan 35 mg/5 ml, 200 ml

Cena: 22,69 zł

Herbapect Junior, syrop, smak bananowy, 120 g

Cena: 8,31 zł

Hedussin, syrop wykrztuśny dla dzieci i dorosłych w przypadku kaszlu mokreg...

Cena: 10,07 zł

Bobolen Porost Islandzki, syrop na kaszel, 120 ml

Cena: 10,23 zł

Blu Kid suplement diety, podwójnie standaryzowany ekstrakt z czarnego bzu, ...

Cena: 15,72 zł

Isla junior, smak truskawkowy, 20 pastylek

Cena: 12,68 zł

Tussi Pico Gardło, suplement diety z wyciągiem z prawoślazu, tymianku i cza...

Cena: 11,84 zł