Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Poczuj się lekko

Leki, tabletki i preparaty na apetyt

(5)

Wiele osób bagatelizuje problem braku apetytu. Są pośród nas tacy, których zmniejszenie chęci jedzenia cieszy. Tymczasem ograniczone łaknienie może być przyczyną wielu poważnych problemów zdrowotnych.
Regularne spożywanie posiłków i zbilansowana dieta to najlepszy sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji odżywczych. W pożywieniu znajdują się witaminy, minerały i inne składniki konieczne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Przyczyny braku apetytu

Przyczyn zmniejszonego łaknienia może być wiele. Do najczęściej występujących należą:

  • Infekcje bakteryjne lub wirusowe
  • Schorzenia układu pokarmowego
  • Długotrwały stres
  • Złe samopoczucie i depresja

W przypadku osób starszych brak apetytu może być wywołany również niższą aktywność fizyczną, a także dolegliwościami związanymi z zaawansowanym wiekiem.

Jak pobudzić apetyt?

Żeby zwiększyć łaknienie należy zaktywizować układ pokarmowy. Warto zróżnicować swoją dietę, zadbać o atrakcyjny smak posiłków oraz zwiększyć poziom wysiłku fizycznego. Dzięki temu zwiększy się poczucie głodu.
Pomocne okazują się leki zwiększające łaknienie i suplementy diety na brak apetytu. Powodują one najczęściej zwiększenie produkcji śliny, soków trawiennych oraz żółci. Ich dodatkową zaletą jest to, że wspomagają organizm w procesach trawiennych. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko dyskomfortu związanego z przyjmowaniem posiłków.
Warto pamiętać, że zmniejszenie łaknienia może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego osoby cierpiące na długotrwały brak apetytu absolutnie nie powinny lekceważyć tego problemu. Konieczne jest jego skonsultowanie z lekarzem, który pomoże w skutecznym jego wyeliminowaniu.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid Lista

Succus Taraxaci Phytopharm, płyn doustny, 100ml

Cena: 7,01 zł

Apetizer Senior suplement diety, 100 ml

Cena: 9,33 zł

Apetizer Junior, syrop o smaku malinowo-porzeczkowym, 100 ml

Cena: 10,29 zł

Apetizer SENIOR Syrop o smaku malinowo-porzeczkowym - 100 ml

Cena: 9,92 zł

Apetizer Junior, 100 ml

Cena: 9,30 zł