Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Kamica pęcherzyka żółciowego, leki i preparaty wspomagające pracę dróg żółciowych

(11)

Pęcherzyk żółciowy, występujący także pod nazwą woreczek żółciowy, jest poniekąd magazynem żółci, którą wytwarza wątroba. Żółć ta jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu tłuszczów. W procesach trawiennych, żółć transportowana jest do dwunastnicy drogami moczowymi. Występują sytuacje, gdy w pęcherzyku żółciowym wytwarzają się złogi. Oznacza to, że zawarte w żółci substancje chemiczne nie rozpuszczają się, a zbijają ze sobą w grudki, zwane złogami lub kamieniami żółciowymi. Tak rozwija się kamica pęcherzyka żółciowego.


Leczenie jest często objawowe. O wystąpieniu kamicy dowiadujesz się zwykle dopiero wtedy, gdy zaczynasz zauważać jej symptomy. Nie są one typowe ani charakterystyczne. Najczęstszym jest jednak tzw. kolka żółciowa lub kolka pęcherzykowa. Powoduje ona nagły, ostry i silny ból w nadbrzuszu, który może promieniować aż do okolicy łopatki lub barku. Bezpośrednim powodem jego wystąpienia jest dostanie się kamienia żółciowego do kanału moczowego, powodując jego częściowe lub całkowite zatkanie. Ten stan może trwać nawet do kilku godzin, w zależności od rozmiarów złogu. Mogą mu także towarzyszyć nudności i wymioty.


W stanie ataku kolki pęcherzykowej pomocne mogą okazać się leki rozkurczowe. W aptekach, tabletki rozkurczowe dostępne są bez recepty i przynoszą znaczną ulgę, ułatwiając tym samym wydalenie kamienia żółciowego z przewodów moczowych.
Nie podejmuj jednak leczenia samowolnie. O sposobie niwelowania objawów i identyfikacji ich powodu, powinien zdecydować lekarz.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

NO-SPA MAX, tabletki na różne skurczowe bóle brzucha, 20 tabl.

Cena: 11,31 zł

NO-SPA ( Drotaverini hydrochloridum, 40 mg ) 20 tabletek

Cena: 7,91 zł

No-SPA, drotaverini hydrochloridum 40 mg, 40 tabletek

Cena: 12,28 zł

NO-SPA, Drotaverini hydrochloridum 40 mg, 10 tabletek

Cena: 5,49 zł

NO-SPA comfort, Drotaverini hydrochloridum 40 mg, tabletki powlekane, 20 ta...

Cena: 9,29 zł

Deespa, lek przeciw bólom menstruacyjnym, skurczowym, jamy brzusznej, 40 ta...

Cena: 8,72 zł

Spastyna Max, 20 tabletek

Cena: 6,55 zł

Rowachol - kapsułki miękkie, 50 kapsułek

Cena: 21,30 zł