Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Poczuj się lekko

Tabletki na kaca - suplementy i elektrolity

(5)

Kacem nazywany jest zespół nieprzyjemnych objawów następujących po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu. Najczęściej następnego dnia. Najczęstszymi dolegliwościami podczas kaca są:

  • Ból głowy
  • Duże pragnienie
  • Brak apetytu
  • Biegunka i nudności

Niestety lek na objawy kaca nie został jeszcze wynaleziony. Przyjmuje się, że jedynym skutecznym sposobem jest po prostu unikanie alkoholu lub jego ograniczenie. Jednak dla osób, które muszą zmierzyć się z kacem istnieje wiele preparatów, które pozwalają złagodzić jego nieprzyjemne objawy.

Preparaty na kaca

Aby pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości warto zaopatrzyć się w dostępne na rynku leki na kaca. Wybór jest duży. W procesie poprawy samopoczucia i eliminacji objawów najskuteczniejsze są preparaty zawierające:

Te pierwsza jest antyoksydantem, który pozwala na pozbycie się z organizmu aldehydu octowego, czyli substancji, która uważana jest za główną przyczynę objawów kaca. Dodatkowo witamina C pozwala chronić organizm przez negatywnymi skutkami metabolizmu alkoholu. Natomiast witaminy z grupy B powodują ogólną poprawę samopoczucia i pozwalają na skuteczniejszą walkę z bólem głowy.

Elektrolity na kaca

Spożywanie alkoholu powoduje odwodnienie i wypłukiwanie z organizmu ważnych elektrolitów. Dlatego kolejnego dnia ważne jest szybkie nawodnienie i uzupełnienie minerałów. Szczególnie znaczenie ma przyjmowanie preparatów zawierających magnez i potas, które są najbardziej narażone na wypłukiwanie podczas „zakrapianych” imprez.
Aby połączyć nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów można sięgnąć po tabletki na kaca do rozpuszczania w wodzie. Przynoszą one ulgę znacznie szybciej, co w przypadku objawów kaca ma niebagatelne znaczenie.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid List

Riposton, 2 tabletki musujące

Cena: 7,99 zł

Riposton, 10 tabletek musujących

Cena: 19,99 zł

2KC -suplement diety wspomagający procesy fizjologiczne po spożyciu alkohol ...

Cena: 8,14 zł

2KC, wspomaga procesy fizjologiczne po spożyciu alkoholu, 6 tabletek

Cena: 5,45 zł

2KC Xtreme, tabletki powlekane, 12 szt.

Cena: 11,95 zł