Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Leki na wrzody żołądka

(14)

Wrzody żołądka to ubytki błony śluzowej żołądka. Nieleczone mogą wywołać poważne komplikacje zwłaszcza, gdy dojdzie do pęknięcia wrzodu. Ich wielkość jest zróżnicowana i zależy od stopnia rozwoju. Wrzody żołądka mogą być zarówno bardzo małe, wielkości ziarenka pieprzu, jak też duże, kilkucentymetrowe.

Wrzody żołądka mogą dawać charakterystyczne objawy. Po środku brzucha pojawia się ból, opisywany jako piekący lub palący albo przypominający uczucie głodu. W przypadku głębokiego rozwoju choroby wrzodowej, dolegliwości mogą nasilić się o mdłości, zgagę lub silne wymioty. Częstą przyczyną wrzodów jest Helicobakter pylori - bakteria przewodu pokarmowego. Przenosi się drogą pokarmową i obecna jest u dużej części społeczeństwa. Nie zawsze jednak wywołuje chorobę wrzodową. Dodatkowymi okolicznościami, mogącymi zwiększać ryzyko wystąpienia wrzodów, jest nieodpowiednia i ostra dieta, nadużywanie alkoholu, papierosy, nadużywanie leków lub długotrwały stres.

Leczenie wrzodów żołądka może być długotrwałe, a farmakologiczne środki mogą nie być wystarczające. Jeżeli podejrzewasz u siebie wrzody żołądka, skontaktuj się z lekarzem, aby potwierdzić swoje przypuszczenia. Przed wizytą u lekarza, możesz samodzielnie wykonać testy na Helicobakter pylori lub testy na wrzody. Jednak ostateczną diagnozę może postawić jedynie lekarz, który również podejmie decyzję o właściwym sposobie leczenia.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Gastro Protect, 80 kapsułek

Cena: 12,05 zł

Propolis - krople 7% do użytku wewnętrznego, 20 ml

Cena: 10,30 zł

Alugastrin , 40 tabletek o smaku miętowym do rozgryzania i żucia

Cena: 11,38 zł

Alugastrin - zawiesina doustna łagodząca dolegliwości bólowe związane z nad...

Cena: 12,88 zł

Gelatum Aluminii Phosphorici - preparat stosowany w leczeniu dolegliwości u...

Cena: 5,16 zł

Maalox Aluminii hydroxidum + Magnesii hydroxidum, 40 tabletek

Cena: 9,89 zł

Maalox ( Alumini hydroxidum 35 mg + Magnesii hydroxidum 40 mg ) /ml, zawies...

Cena: 9,98 zł

Avilin Balsam Gastro, płyn 110 ml

Cena: 28,68 zł

Maalox, smak miętowy, 20 tabletek

Cena: 4,98 zł

Alugastrin, 340 mg, 20 tabletek o smaku miętowym

Cena: 6,73 zł

Cedrus, olej z orzechów cedrowych, suplement diety, 100 ml

Cena: 41,93 zł

Gelatum Aluminii Phosphorici Aflofarm , 250 g

Cena: 5,36 zł