Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Koenzym Q10 - preparaty i suplementy

(9)

Koenzym Q10, zwany także ubichinonem, jest związkiem chemicznym obecnym w organizmie. Pełni ważną rolę i jest niezbędny do funkcjonowania każdej komórki Twojego ciała. Uczestniczy w wytwarzaniu energii w komórkach, dotlenia je, pełni funkcję ochronną przed wolnymi rodnikami, jest doskonałym antyoksydantem. Wspomaga także ogólną odporność.

Co to jest koenzym Q10?

Choć jest naturalnie obecny w Twoim organizmie, to jego produkcja maleje z wiekiem. Odpowiednio zbilansowana dieta może spowolnić proces zanikania koenzymu Q10, ponieważ jest on obecny również w niektórych produktach spożywczych takich, jak ryby, szpinak czy brokuły.

Jednak sama dieta nie zawsze wystarczy i konieczna może być suplementacja tego dobroczynnego składnika. Zapytaj lekarza lub farmaceutę jak prawidłowo uzupełnić koenzym Q10. Tabletki dostępne są w aptekach bez recepty, jednak przed ich zastosowaniem upewnij się, że nie ma ku temu przeciwwskazań.

Koenzym Q10 wykorzystywany jest również w kosmetyce. Ma działanie zbliżone do witaminy E, która zwana jest także witaminą młodości. Koenzym Q10 w kosmetyce stosowany jest jako składnik kremów, balsamów i innych preparatów do pielęgnacji skóry. Wspomaga jej dotlenienie i hamuje procesy starzenia skóry. Zapewnia także ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz wolnymi rodnikami.
Niedobory koenzymu Q10 mają wpływ również na pozostałe enzymy takie, jak kolagen czy elastyna. Dlatego utrzymywanie go na odpowiednim poziomie powinno stanowić ważny punkt w regularnym dbaniu o zdrowie i kondycję.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek malejący
Grid Lista

Koenzym Q10, 0,03g, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 27,49 zł

Naturell Koenzym Q10+E, suplement diety, 120 kapsułek

Cena: 36,37 zł

Doppelherz Aktiv Koenzym Q10 Forte, suplement diety, 60 kapsułek

Cena: 21,68 zł

Bio-Quinon Active Q10 Gold, 100 mg, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 72,88 zł

Olimp Koenzym Q10, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 20,98 zł

Koenzym Q10 60 mg, 30 kapsułek

Cena: 39,89 zł

Doppelherz Aktiv Koenzym Q10, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 17,63 zł