Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Kwas foliowy - preparaty i suplementy diety

(14)

Ciąża to okres kiedy organizm kobiety bardzo się zmienia, a jego zapotrzebowanie na różnego rodzaju składniki odżywcze jest znacznie zwiększone. Bardzo często koniecznością okazuje się uzupełnienie kwasu foliowego, którego niedobór powodować może problemy m.in. z rozwojem układu nerwowego dziecka. Suplementy z kwasem foliowym dostępne są w tej kategorii produktowej na stronie, jednak należy pamiętać, aby ich zażywanie skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Suplementy z kwasem foliowym - rodzaje

W ciąży trzeba niezwykle uważać na to jakie preparaty przyjmujemy i w jakiej ilości. Każda ingerencja powinna być wprowadzona wyłącznie przez ginekologa po kompleksowych badaniach. Samodzielne eksperymentowanie w tej dziedzinie jest niebezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Ostrożność jest zalecana również w przypadku przyjmowania produktów bez recepty, gdyż ich wybór jest olbrzymi i trudno dopasować odpowiednie bez specjalistycznej wiedzy. Suplementy diety z kwasem foliowym mogą występować w różnych formach. Najbardziej popularna to tabletki z kwasem foliowym, które przyjmuje się według zaleceń lekarza. Jednak dla osób, którym pigułki nie odpowiadają, stworzono inne formy takich preparatów, np. płynne. Kwas foliowy dla kobiet w ciąży zalecany jest często, ale zdarza się, że problem jest znacznie bardziej skomplikowany. W takiej sytuacji specjalista może zalecić silniej działające leki zawierające kwas foliowy, które dostępne są wyłącznie po okazaniu recepty. Ich siła uderzeniowa jest znacznie większa, dzięki czemu działają lepiej. Przyjmuje się je jednak głównie przy dużych niedoborach.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Folik - lek zawierający kwas foliowy, dla kobiet we wczesnych okresach ciąż...

Cena: 12,89 zł

Kwas Foliowy, suplement diety, 250 tabletek

Cena: 11,74 zł

Folik - lek zapobiegający niedoborem kwasu foliowego u kobiet, 60 tabletek

Cena: 10,17 zł

Olimp Kwas Foliowy 400 mcg, suplement diety, 30 tabletek

Cena: 5,43 zł

Kwas foliowy Vita, suplement diety, 30 tabletek

Cena: 2,99 zł

Inofolic, suplement diety w postaci proszku doustengo, 20 sasz.

Cena: 43,88 zł

Olimp Gold DHA, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 21,93 zł

Symfolic, suplement diety, 20 saszetek

Cena: 24,80 zł

Folactivin, 0,4 mg, 240 tabletek. Data ważności .2018-09-30

Cena: 17,57 zł