Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Witamina E na włosy, skórę i rzęsy

(16)

Produkty zawierające witaminę E, powinny stanowić stały element codziennej diety. Na co jest witamina E? W medycynie przypisano jej przydomek „witaminy płodności”. W kosmetologii zaś zyskała nazwę, jako „witamina młodości”. Czemu, witamina E zawdzięcza tak ważne tytuły?

Witamina E - właściwości

Witamina E ma silne działanie przeciwutleniające. Oznacza to, że dzięki jej działaniu, organizm chroniony jest przed uszkodzeniem komórek wywoływanym przez wolne rodniki. Ponadto, dzięki odpowiedniemu poziomowi witaminy E w organizmie, nie dochodzi do stresu oksydacyjnego. Niebezpiecznego dla zdrowia stanu, polegającego na zaburzonej równowadze pomiędzy wolnymi rodnikami i antyoksydantami. Ponadto, witamina E zmniejsza agregację płytek krwi, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zakrzepów, utrzymuje prawidłowy poziom przepuszczalności błon komórkowych oraz uczestniczy w syntezie substancji przeciwkrzepliwych. Nie pozostaje również bez znaczenia dla wydolności mięśni. Witamina E – na co ma największy wpływ? Witamina E ma ogromne znaczenie dla płodności u mężczyzn oraz prawidłowego przebiegu ciąży u kobiet i rozwoju płodu. Jest niezbędna dla odpowiedniej pracy narządów rozrodczych. Dlatego też nazywana jest potocznie „witaminą płodności”. Jej niedobór może doprowadzić do zmniejszonego wydzielania hormonu gonadotropowego, co może wywołać zwyrodnienie męskich plemników.

Witamina E na twarz

Działanie witaminy E jest niezwykle szerokie. Jak widzisz, to substancja odgrywająca znaczącą rolę zarówno w kwestii Twojego zdrowia, jak też urody. Jako „witamina młodości”, odgrywa istotną rolę przeciwutleniacza, neutralizując wolne rodniki. W kosmetologii dostępnych jest wiele produktów, w których składzie zawarta jest witamina E. Na skórę działa kojąco, łagodzi podrażnienia, hamuje
powstawanie zmarszczek, spowalniając tym samym proces starzenia.

Witamina E na włosy

Dobroczynny wpływ „witaminy młodości” obejmuje nie tylko wewnętrzne procesy organizmu i skórę. Stosowana na włosy pomaga w przywróceniu im zdrowego i witalnego wyglądu, blasku oraz objętości. Jednak nie tylko dla włosów na głowie przewidziana jest witamina E. Na rzęsy również działa wzmacniająco i stymuluje ich wzrost. Wśród asortymentu naszej apteki, dostępnych jest kilka form tego produktu. Znajdziesz ją w poniższych wersjach:

  • witamina E – olejek
  • witamina E – krople
  • witamina E – kapsułki
  • witamina E – maść
  • witamina E – tabletki

Wybierz odpowiednią dla siebie, w zależności od potrzeb oraz przeznaczenia.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Vitaminum A+E Medana, 40 kapsułek

Cena: 4,59 zł

Witamina A + E AVET,, 30 kapsułek miękkich

Cena: 3,37 zł

Vitaminum A + E , 30 kapsułek

Cena: 3,42 zł

Tran z vit. D,A 500 mg, 100 kapsułek elastycznych

Cena: 6,96 zł

Olimp Gold-Vit A+E, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 15,73 zł

Vitaminum A + E Medana 2500 IU + 200 mg, 20 kapsułek

Cena: 2,96 zł

Tokovit E Natural 200 - suplement diety z witaminą E, 60 kaps.

Cena: 8,94 zł

Vitaminum E Hasco, ( int-rac-aTocopherylis acetas 100 mg ), 30 kapsułek

Cena: 3,10 zł

Vitaminum E Hasco 300 mg/ml - krople doustne

Cena: 6,13 zł

Vitaminum E Omega Pharma, 100 mg, 30 kapsułek miękkich

Cena: 3,89 zł

Bio-Karoten z witaminą E, suplement diety, 30 kapsułek

Cena: 22,35 zł