Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Sulpementy diety i witaminy dla niemowląt

(52)

Wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka rozpoczyna się już w czasie ciąży. Kiedy dowiadujesz się, że w domu pojawi się nowy członek rodziny, wiesz już, że zmianie ulegnie nie tylko dotychczasowy tryb życia, ale również sposób odżywiania. Odpowiednia dieta w czasie ciąży jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju płodu. Po porodzie natomiast musisz zadbać o dietę również nowonarodzonego malucha.

Oczywiście brak jest jednolitych i uniwersalnych zasad dotyczących podawania witamin noworodkom. Wiele zależy od tego w jaki sposób karmimy nowonarodzone dziecko – zwykle maluszki karmione mlekiem matki mogą wymagać podawania witamin, a dzieci karmione mlekiem modyfikowanym nie, ponieważ mieszanki prawie zawsze zawierają potrzebne witaminy. Nie bez znaczenia jest także to, czy świeżo upieczona mama w ostatnim trymestrze ciąży przyjmowała jakieś preparaty witaminowe.

Witaminy dla noworodka

Noworodki karmione są głównie mlekiem mamy lub specjalnie dla nich przeznaczonym mlekiem modyfikowanym o odpowiednim składzie, który zbliżony jest do naturalnego mleka kobiecego. Każdy z tych pokarmów najczęściej zawiera wystarczającą ilość składników odżywczych, które umożliwiają dziecku prawidłowy wzrost i przybieranie na wadze. Jednak, mimo niepodważalnych zalet, mogą mieć też pewne braki, obejmujące zwykle witaminy D i K. Dlatego, tuż po narodzinach, pediatrzy często zalecają odpowiednie preparaty dla niemowląt.

Witaminy dla noworodków oraz witaminy dla niemowląt po 3 miesiącu mają postać płynną, najczęściej są to łatwe do podania krople ale mogą być też to tabletki przeznaczone do rozpuszczenia w wodzie. Witaminy dla niemowląt po 6 miesiącu różnią się składem od tych dla młodszych dzieci oraz bardzo często produkowane są w formie łatwych do połknięcia tabletek lub kapsułek, których zawartość wyciska się bezpośrednio do ust dziecka.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego, jaki będzie najlepszy preparat witaminowy dla Twojego dziecka, to najlepiej skonsultuj się z lekarzem pediatrą lub zapytaj o radę farmaceutę w aptece. Specjaliści pomogą dobrać odpowiedni suplement lub lek.

Jakie witaminy dla niemowląt wybrać?

Jeżeli maluch rozwija się prawidłowo, najczęściej uzupełnianą witaminą jest witamina D. Dla niemowląt jest ona substancją niezwykle ważną, bo odgrywa niezwykle istotną rolę w prawidłowym rozwoju małego organizmu. Odpowiada ona za właściwą budowę układu kostnego, zębów, funkcjonowanie układu odpornościowego i szereg innych procesów, jakie zachodzą w organizmie.

Witamina K dla niemowląt również jest bardzo ważna. Powinna być podana dziecku bezpośrednio po urodzeniu. Dlaczego? Ponieważ odpowiada ona za prawidłowe krzepnięcie krwi, a jej niedobór może prowadzić m.in. do choroby krwotocznej noworodków. U dorosłych oraz starszych dzieci witamina K jest dostarczana z pożywieniem, a połowę zapotrzebowania na nią pokrywają dobre bakterie, które zasiedlają jelito grube. Jednak trzeba pamiętać, że przewód pokarmowy noworodka jest jałowy, czyli pozbawiony bakterii.

Skład witamin dla niemowląt

Witaminy dla niemowląt mają odpowiednio dobrany skład oraz stężenie poszczególnych substancji. Preparaty witaminowe dla niemowląt skierowane są przede wszystkim na uzupełnianie niedoborów witaminy D i witaminy K lub utrzymania ich stężenia na odpowiednim poziomie. Ich celem jest także wspomaganie naturalnych procesów w czasie intensywnego etapu wzrostu.

Preparaty bardzo często zawierają także kwasy DHA, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju mózgu, prawidłowego widzenia i rozwoju wzroku u niemowląt.

W naszej aptece oferujemy dedykowane witaminy dla niemowląt od pierwszego dnia życia. Są to produkty przebadane pod kątem zaspokajania potrzeb niemowlęcia oraz uzupełniania niezbędnych substancji mineralnych i witaminowych. Oczywiście, możesz kupić je bez recepty.

czytaj więcej
Brak produktów dla tej sekcji.
Ustaw kierunek rosnący
Grid Lista

Cebion, krople doustne, 30 ml

Cena: 12,38 zł

Juvit D3 Baby, witamina D3 dla niemowląt na bazie oleju roślinnego z pompką...

Cena: 10,97 zł


Juvit C, krople doustne, roztwór 100 mg/ml, 40 ml

Cena: 9,24 zł

Bioaron Witamina D, suplement diety, 90 kaps

Cena: 13,71 zł

Bobik D - środek specjalnego przeznaczenia medycznego wspomagający prawidło...

Cena: 11,38 zł

D-Vitum witamina D dla niemowląt, 800 j.m., 36 kapsułek twist-off

Cena: 10,48 zł

Bioaron D 800 j.m., suplement diety, 30 kapsułek twist-off

Cena: 7,35 zł

Bioaron BABY 6m+. 30 sztuk

Cena: 19,59 zł

D-Vitum 800 j,m, suplement diety, 96 kapsułek twist-off

Cena: 17,91 zł

D-Vitum - witamina D dla niemowląt, 36 kapsułek

Cena: 8,75 zł

Ibuvit D 600, suplement diety, 10 ml (butelka z pompką)

Cena: 11,47 zł

BIOARON BABY 0 m+ od urodzenia 30 kapsułek twist-off

Cena: 19,74 zł

D-Vitum, witamina D dla niemowląt, krople, 6 ml

Cena: 13,96 zł

Ibuvit D - suplement diety bogaty w witaminę D dla niemowląt i dzieci, 30 ...

Cena: 8,19 zł

D-Vitum witamina D dla niemowląt, 48 kapsułek twist-off

Cena: 10,70 zł

IbuVit D 600, suplement diety, 30 kapsułek twist-off

Cena: 8,98 zł

Bobolen Witamina D, 90 kapsułek typu Twist-off

Cena: 12,55 zł

Witamilki Witamina D3, suplement diety, 10 ml

Cena: 14,84 zł

Vibovit Bobas, suplement diety, smak waniliowy, 30 saszetek

Cena: 16,97 zł

Witamilki Witamina C, suplement diety, 60 ml

Cena: 10,86 zł

Vita D, aerozol, 10 ml

Cena: 16,44 zł

InFavit baby D3, witamina dla niemowląt, 9 ml. Data ważności 2018-06-30

Cena: 7,61 zł

Vibovit Bobas, suplement diety, 15 saszetek, smak waniliowy

Cena: 10,39 zł

Vigantoletten 500, 500 j.m. 30 tabletek

Cena: 7,05 zł

Vita D, 30 kapsułek twist-off

Cena: 8,77 zł

KiD Vitum, środek do postępowania dietetycznego w ... Data ważności 2018-06-30

Cena: 14,72 zł

Vita D, kapsułki twist-off, 45 szt.

Cena: 13,37 zł

Vita K, 30 kapsułek twist-off. Data ważności 2018-08-30

Cena: 9,49 zł